Yurtdışı turlarına ilgi duyanların Amsterdam’da mutlaka görmesi gereken 7 yer!

Yurtdışı deyince akla ilk gelen yerlerden biridir Amsterdam. En yaygın ulaşım aracı olarak bisikletin kullanıldığı bu şehir, çok fazla kuralın ve yasağın olmadığı çılgın partilere de ev sahipliği yapıyor.

Yurtdışı turlarına çıkıp Amsterdam’a daha önceden gidenler bilir, gitmeyenler için söyleyelim; burası kanalarıyla ünlü bir şehir. Yaklaşık 165 kanal 1,281 köprü bulunuyor. Bu köprülerden bazıları oldukça eski yapılar. Elbette bu şehirde sadece kanallar yok. Amsterdam’da çok sayıda gezip görülecek tarihi eser ve müze var. Özellikle sanat severlerin akınına uğrayan bu şehirede  41 müze, 141 sanat galerisi bulunuyor. 22 tane orijinal Rembrandt ve 206 tane orijinal Van Gogh Tablosu’nu bu müze ve galerilerde görebilirsiniz.

İşte başlı başına bir sanat galerisi haline gelmiş olan ve Amsterdam’da yurtdışı turlarına katılmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken 7 yer..

Van Gogh Müzesi: Gerek yarattığı eserleri gerekse çılgınlıklarıyla dünyaya yeni bir çığır açan Van Gogh’un ünlü eserlerini bu müzede görebilirsiniz…

Stedijk Müzesi: Picasso, Monet, Kardinsky gibi ünlü sanatçıların eserlerini bir arada görmek istemez miydiniz? Stedijk de bunların hepsini görmeniz mümkün.

Seks Müzesi: Amsterdam’a çılgın şehir yakıştırmasının yapılmasının nedenlerinden biri olan müze…

Yurtdışı turlarına ilgi duyanların Amsterdam’da mutlaka görmesi gereken 7 yer!

Madame Tussaud’s: Dünyaca ünlü liderlerin, sanatçıların balmumu heykelleri bu müzede sergileniyor. Yaklaşık 140 balmumu heykelin bulunduğu bu müze, Amsterdam gezinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Artis Hayvanat Bahçesi: Amsterdam’da bulunan hayvanat bahçesini sıradan bir hayvanat bahçesi olarak düşünmek biraz yanlış olur. Bu hayvanat bahçesinde 6,100 tane hayvan var.

Scenerama: Amsterdam Historical Museum ve yaklaşık olarak 1000 yel değirmeni olan şehrin her köşesi gezmeye değer.

Kanal Evler: Amsterdam’a ayrı bir özellik katan kanal evlere neredeyse şehrin dört bir yanında rastlayabilirsiniz. Bu kanal evler, suyun üzerinde bulunan karavan tarzında yerleşim birimleri. Bu evlerde sudan elektriğe ve telefona kadar yaşamak için gerekli olan bir çok özellik bulunmakta. Son zamanlarda oldukça pahalıya satılan bu evler Amsterdam’a apayrı özellik katıyor.

Yurt dışına gitmek isteyip de nereye gideceğini bilemeyenler için Amsterdam iyi bir seçenek olabilir. Daha başka nereye gidebilirim diyorsanız CoralTatil’in internet sitesine girebilir ve size en uygun yurtdışı turlarından birine katılabilirsiniz…