Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Tatilde yurt dışına çıkıp, yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak, bilmediğiniz bambaşka bir tarihin izlerini keşfetmek fikri, belki yazın gelmesiyle sizi de etkisi altına almış olabilir. Uzaklaşmak ve tüm yılın yorgunluğunu, daha önce hiç gitmediğiniz bir yerde atmak daha cazip geliyor olabilir. Çünkü yaz zaten böyledir. Çalışma hayatının stresi, kışla beraber uçup gider ve siz kendinizi yeni tatil planları yaparken bulursunuz. Yurt dışında hep merak ettiğiniz ülkelerden birinde, bir şehirde, oranın sokaklarını, insanlarını, günlük hayatını keşfe çıkmak, caddelerde birbirinden ilginç dükkanları, mağazaları dolaşmak sizce de harika olmaz mıydı? Özellikle kadınlar için birer cazibe merkezi haline gelen bu caddelerde, eğer siz de yurt dışında alışveriş çılgınlığına kendinizi kaptırmak istiyorsanız, bir an önce tatil için tarihinizi belirleyin ve Avrupa’nın, Asya’nın göz alıcı çarşılarında alışverişe başlayın.

Elbette bu tatil, diğerlerinden biraz daha farklı olacak. Tatil için çantanızı hazırlarken yepyeni kıyafetler, birbirinden şık takılar, ayakkabılar, enfes yiyecekler ve süs eşyaları için yer ayırmanız gerekecek. Bu nedenle, mümkün olduğu kadar az eşyayla seyahat edip, boş bir spor çantayı da yanınızda götürmeniz size kolaylık sağlayacak.

Alışveriş için uygun, rahatça dolaşabileceğiniz bir çift ayakkabı da aldıktan sonra hazırlıklarınız tamam. Peki, yurt dışındaki hangi ülkelerden neler alabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer bunu merak ediyor ve hangi tura katılacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız, gelin birlikte yurt dışındaki ülkelere ve o ülkelerden neler alabileceğinize bir göz atalım…

Dünyaca ünlü markaların ve alışverişin başkenti Dubai

Arap Yarımadası’nın turizm ve alışveriş cenneti Dubai, her yıl gittikçe daha da büyüyen bir ekonomiye sahip olmasını, bu sektörlere borçlu. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca turistin, bu görkemli iş merkezleri ve gökdelenleri görmek, lüks ve gösterişli otellerde konaklamak dışında özellikle alışveriş için de ziyaret ettiği Dubai, aslında yedi emirlikten biri. Ancak, modanın nabzının attığı Avrupa şehirleriyle alışveriş konusunda ciddi bir rekabet sağlayabiliyor.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Dünyaca ünlü markaların outlet mağazalarının bulunduğu alışveriş merkezlerinde, sezonun öne çıkan tasarımlarına, ünlü modacıların koleksiyonlarına, tasarım ayakkabılara ve çok daha fazlasını, Dubai’daki alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Dubai, size gerçek bir alışveriş çılgınlığı yaşatacak.

Londra’da alışverişte bile romantizm rüzgarları esiyor

İngiltere için tarihte her ne kadar, “üzerinde güneş batmayan krallık” denmişse de özellikle Londra pek de güneşli bir şehir sayılmaz. Aksine puslu havası ve ıslak sokaklarıyla hafızalara kazınan, bu nedenle pek çok tatilcinin romantik anılarla döndüğü bir şehir olma özelliğini taşıyan Londra’da, aslında alışveriş için de çılgınlık yerine romantizm kelimesini kullanmak çok da yanlış olmaz.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Londra’daki “alışveriş romantizmi”, bu şehirde sıkça karşılaşabileceğiniz sahaflar, antika eşya dükkanları, vintage mağazalar ve kostümcülerden de kaynaklanıyor. Dükkanların da tıpkı sattıkları ürünler gibi oldukça eski olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Eğer siz de eski kitap kokularına ve eski hikayelerin gizlendiği antika eşya dükkanlarına hayranlık duyuyorsanız, Londra’ya ve Londra’daki alışveriş romantizmine hayran kalacaksınız.

Barselona’nın “tadını” çıkarın

İspanya’nın tarih, kültür ve sporla ön plana çıkan en önemli şehirlerinden biri olan Barselona, kendine özgü bir mimariye sahip şehir planı, görkemli Sagra de Familia Katedrali ve renkli dükkanlarıyla tam bir tatil cenneti. Akdeniz’e kıyısı olan ve dolayısıyla Akdeniz ruhunu capcanlı hissedebileceğiniz Barselona’da yaşam da alışveriş de yeme içme üzerine kurulu. Restoranlar, kafeler ve yiyecek alışverişinin yapıldığı mağazalardaki yoğunluğun hiç tükenmediğine, Barselona turunuzda siz de şahitlik edebilirsiniz.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Özellikle et ve et ürünleri konusunda gurme lezzetler tadabileceğiniz Barselona’da, her ne kadar kültürümüzde çok tercih edilmese de domuz etinden üretilen bir sucuk çeşidi olan chorizo, tatilcilerin en çok satın aldığı ürünlerden biri. Pek çok et ürününün Barselona’daki lezzet sırrı ise, tütsülenmiş toz paprika. Eğer gurme lezzetlere meraklıysanız, tütsülenmiş toz paprikadan denemek üzere mutlaka birkaç paket almayı unutmayın.

On parmağında on marifet Budapeşte

Tuna Nehri’nin iki ayrı yakaya ayırdığı, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle çevrili Budapeşte, adeta bir masal şehrine benziyor. Çünkü yalnızca şehrin dört bir yanında karşınıza çıkan büyüleyici yapılarıyla değil, çarşılarında, dükkanlarında ve tezgahlarında sıklıkla görebileceğiniz el emeği ürünler, dantel gibi işlenmiş porselenler ve mücevherlerle, Budapeşte sokakları rengarenk birer şölen alanına dönüşüyor.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Eğer, Budapeşte’yi ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, bu göz alıcı şehrin dünyanın dört bir yanından porselen satın almak için gelen ziyaretçilerin akınına uğradığını belirtmekte fayda var. Siz de Budapeşte’de el emeği göz nuru porselenlerden satın alabilirsiniz. El boyaması rengarenk desenlere hayran kalacaksınız.

Ayrıca, yine el emeği göz nuru ahşap hediyelikler, Ajka Crystal (Ajka Kristal) adıyla ünlenen kristal ev eşyaları da Budapeşte’nin göz dolduran diğer ürünleri arasında yer alıyor.

Venedik’te camların ardından bakan yüzler

Sokaklarında gondollar yüzen, aşıklar şehri Venedik, tümüyle Dünya Mirasları listesinde yer alan, hayal gibi bir şehir. Doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil tecrübesi yaşatan Venedik’te sanat ve mimari de oldukça dikkati çekiyor. Sokaklarda karşıdan karşıya geçmenizi sağlayan köprüleri, tarihi binaları, sarayları ve San Marco Meydanı’yla Venedik, yalnızca kanallar şehri olmaktan çok daha fazlası.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz şehirlerden alabileceğiniz cazip ürünler

Bu güzeller güzeli şehirde, alışveriş için de cazip alternatifleriniz var. Venedik, kanallar ve köprüler şehri gibi isimlerinin yanı sıra, maskeler şehri olarak da anılıyor. El yapımı, farklı renkler, desenler ve detaylarda maskeler, şehrin farklı yerlerinde dükkanlar ve sokakta performans sergileyen sanatçılar aracılığıyla karşınıza çıkabiliyor. Bununla beraber, Venedik’in cam ustaları da muhteşem el yapımı süs eşyaları meydana getiriyorlar. Siz de bu özel yapım cam eşyalardan ve maskelerden satın alabilirsiniz.

CoralTatil ile en uygun ödeme seçeneklerinden yararlanarak, siz de bu birbirinden çarpıcı şehirleri gezebilir, bu şehirlerdeki cazip alışveriş alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Yurt dışındaki ülkelere yaptığınız gezilerin anılarını saklayacak, oradaki tatları size hatırlatacak bu ürünleri siz de bir an önce keşfedin.