Yunanistan’da mutlaka görmeniz gereken 7 yer

Komşumuz Yunanistan’a ziyaretler son yıllarda esnekleşen vize alımları ile artık daha kolaylaştı. Hem yakın mesafede olması, hem de kültürel özellikleri bakımından ortak noktalarımızın olması, Yunanistan’ı biz Türkler için cazip bir tatil rotası haline getirdi. Biz de artan bu ilgi karşısında, Yunanistan’da ziyaret etmeniz  gereken en ilgi çekici yerleri sizin için derledik. İşte Yunanistan’da mutlaka görmeniz gereken 7 yer…

1- Çılgın Mikonos

İşte karşınızda ünlü Mikonos adası! Özellikle hızlı gece hayatıyla ünü dünyaya yayılmış bir ada. Son yıllarda Türkiye’den çok rağbet gören bu ada mavi-beyaz bir cennet adeta. Eğlence yerlerinde çalan şarkıların bile artık Türkçe olduğu bu adayı ziyaret ederken hiç de yabancılık çekmeyeceksiniz.

2- Maviye yolculuk: Corfu Adası

Mitoloji hikayelerindeki kadar güzel olan bu adada bir an yanınızda Zeus’un dolaştığını sanabilirsiniz. Diğer adı kale şehri olan bu güzel adada, tarih, deniz ve eğlence bir arada.

3- Korint körfezi & Rio-Antirio köprüsü

Atina’yı Akdeniz ve Avrupa limanlarına bağlayan bu körfez üzerinde ünlü Rio-Antirio köprüsü yer almaktadır. Denizin üstünde uzayıp giden bu köprüyü gördüğünüzde, fütüristik bir filmin içinde olduğunuzu sanacaksınız.

4- Plastira Gölü

Tavrapos nehrindeki taşmaları durdurma amacıyla insan eliyle yapılmış göl, bugün büyüleyici doğa manzarasıyla yoğun ilgi çeken bir yer. Karditsa şehrinde yer alan Plastira gölünü ziyaret ettiğinizde bu gölün yapay bir göl olduğuna asla inanamayacaksınız. Her şeyin doğalı en güzelidir diyenlerdenseniz, bu gölü gördüğünüzde fikriniz değişecek!

Yunanistan’da mutlaka görmeniz gereken 7 yer

5- Tanrıların mekanı Olimpos dağı

2.917 metre yüksekliğiyle Yunanistan’ın en yüksek noktası olan bu dağ, mitolojide Yunan tanrılarının ikamet ettiği dağ olarak geçiyor. Dağ aynı zamanda Olimpos Milli Parkı’nın içinde yer alıyor ve ziyaretçilere güzel bir doğa gezisinin de kapılarını açıyor.

6- Antik çağa yolculuk

Yunanistan’da, sadece tarihi yerleri görmek için ayrı bir kültür turu dahi düşünebilirsiniz. Tarihi yerleşim yerlerinin en ünlüsü, Akropolis, Atina’da 152 mt yükseklikte 270×150 boyutlarındaki bir kayalığın tepesinde yer alıyor. Akropolis’de bulunan tarihi yapılardan en etkileyicileri olan Parthenon ve Athena Tapınağı gerçekten görülmeye değer. Agora pazarı, Anafiotika, Zeus Tapınağı ve ünlü antik tiyatrolar olan Diyonisos, Delfi, Sikyona ve Thera tiyatroları diğer başlıca ziyaret edebileceğiniz yerler.

7- Müzeleri keşfedin

Sanata biraz vakit ayırmak istediğinizde, müzeler iyi bir seçenek olacaktır. En ünlü müzeler olan Akropolis müzesi, Delfi Arkeoloji, Ulusal Arkeoloji ve Heraklion Arkeoloji Müzesi ile Grand Master Sarayı sizi antik çağa bir yolculuğa çıkaracak. Beraki Müzesi ise çağdaş sanat severler için iyi bir seçenek. Eğer bunlar ilginizi çektiyse siz de Kurban bayramını fırsat bilerek son derece uygun koşullarda CoralTatil aracılığıyla bir Yunanistan turu yapabilirsiniz…