Sömestr için Benelux & Paris turları

Sömestr için henüz plan yapmadıysanız ve farklı bir tatil tecrübesi yaşamak istiyorsanız, aradığınız Benelux & Paris turları olabilir. Bu turlar kapsamında Benelux olarak adları birlikte anılan Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un yanı sıra, romantizmin başkenti Paris’i gezebilir, yeni kültürler ve tarihi yerler keşfedebilirsiniz.

Avrupa’nın ekonomik ve sosyo-kültürel anlamda en zengin ülkelerine yapacağınız bu seyahatle, sömestr tatiliniz her zamankinden farklı ve ayrıcalıklı geçebilir. Dünyanın en önemli tatil destinasyonlarını bir araya getiren Benelux & Paris turu, sömestrde de sevdiklerinizle birlikte eğlence, romantizm ve kültür turizmini bir arada gerçekleştirebileceğiniz bir tur avantajı sunuyor.

Dilerseniz bu tur hakkında biraz bilgi edinelim…

Lüksemburg’dan, Köln ve Amsterdam sokaklarına…

Lüksemburg’a varır varmaz, büyüleyici Ren Nehri’nin güzergahları arasında bulunan ve sanat, eğlence, bilim ve daha birçok alanda gelişmiş ve dünyanın cazibe merkezleri arasında yer alan Köln’e hareket edeceksiniz. Bu şehirde nehir kenarlarını, alışveriş için pek çok markaya ulaşabileceğiniz hareketli cadde ve sokakları, gotik katedralleri görme fırsatı bulabilirsiniz.

Şimdi de Amsterdam için hareket zamanı. Amsterdam Kraliyet Sarayı ve bu sarayın bulunduğu Dam Meydanı, şehrin kalbinin attığı nokta olarak değerlendirilebilir. Önemli aktivitelere ve şehrin popüler yapılarının bulunduğu bu meydanın yanı sıra, fotoğraf tutkunları için çok renkli karelere sahne olacak çiçek pazarları ve Kırmızı Fener Sokağı da duraklarınız arasında.

Peki masallarda geçen küçük balıkçı köylerinden birine uğramak ister misiniz? Volendam balıkçılar kasabası, Marken köyü ve kanal turu, hayalinizde canlandırdığınız gibi kasabalar ve yaşantılar görmenizi sağlayacak.

Sömestr için Benelux & Paris turları

Brüksel – Paris ve Lüksemburg’da romantizm ve sanatla dolu anlar…

Turun önemli duraklarından biri olan Belçika’nın başkenti Brüksel’de sizleri kraliyet sarayı, Çin ve Japon kültürünü yansıtan evler ve borsa binası gibi şehrin önemli mimari ve tarihi yapıları bekliyor olacak. Farklı kültürlerin bir araya gelişinin oluşturduğu bu kültür mozaiği, size çok farklı bir deneyim kazandıracak.

Brüksel’in ardından sırada romantizm, tarih, sanat ve modanın kalbi Paris var. Şehirdeki ilk durak elbette Paris’in imzası olarak değerlendirilen Eyfel Kulesi. Paris’in en popüler caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı da görülecek diğer yerler arasında sayılabilir. Paris’te, birbirinden farklı tarihsel detaylarla bezeli kiliseler, ünlü Marais bölgesi ve daha pek çok etkileyici durak sizleri bekliyor.

Ayrıca şehrin en eski köprü olan ancak adı “yeni köprü” anlamına gelen Pont Neuf’te romantik bir geziye çıkma ayrıcalığına da sahipsiniz. Bu köprünün ünlü kilit asma geleneğine siz de katılabilirsiniz.

Sömestr için Benelux & Paris turları

 

Tekrar Lüksemburg’a geldiğinizde, Lüksemburg şehir merkezi, sokakları ve Petrus Vadisi sizleri bekliyor olacak.

Sömestrde bu farklı, eğlenceli ve romantik tatil tecrübesini yaşayarak girmek, farklı kültür ve coğrafyaları keşfetmek istiyorsanız siz de CoralTatil ile Beneluks &Paris turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz.