Uzak Doğu bu yılbaşı sizi çağırıyor…

Hep aynı geçen yılbaşı tatillerinden sıkıldınız değil mi? “Artık bu yılbaşında bir değişiklik yapmanın zamanı geldi” diyorsanız çok şanlısınız, çünkü CoralTatil sizin için yılbaşında iki Uzak Doğu turu sunuyor. CoralTatil’in yılbaşıdanki Bangkok-Phuket ve Bangkok-Pattaya turlarının göz alıcı özelliklerine siz de bir göz atmak isteyebilirsiiz.

Genel olarak Uzak Doğu yılbaşı tatillerinde pek ilk akla gelen seçenek olmaz. Fakat Bangkok, Phuket veya Pattaya’da geçireceğiniz bir yılbaşı tatili tahmin ettiğinizden de ilginç olabilir.

Uzak Doğu’nun mistik ülkesi Tayland, yılın her döneminde turizmin gözdesi olan ülkelerden biri. Budha’nın altın şehri Bangkok’u görmek, Pattaya’nın mercan adalarına uzanmak ya da turkuaz suların kıyıda vahşi doğayla buluştuğu Phuket’te yılbaşı tatilinizi geçirmek, sizce de paha biçilmez bir seyahat deneyimi olmaz mıydı?

Yılbaşında ayaklarınızı sıcacık kumlarda düşünün

Tayland, benzersiz özellikleriyle Uzak Doğu ülkeleri arasında en çok tercih edilen destinasyonların başında yer alır. Uzak Doğu kültürünü capcanlı ayakta tutan bu ülke, sıradışı bir yılbaşı programı için de son derece uygun bir profil çiziyor. CoralTravel sizi Tayland’ın mistik kültürel zenginlikleri ve harika doğasında unutulmaz bir yılbaşı geçirmeye davet ediyor.

Bangkok’taki çarşı, gerçekten yüzüyor

Halk arasında Krung Thep (Melekler Şehri) olarak da adlandırılan Bangkok, Tayland’ın başkenti ve en büyük şehri. Bangkok sizi adı gibi kutsal ve büyüleyici tapınaklarıyla karşılıyor.

Tur kapsamında tercih eden misafirler, Yüzen Çarşı gezisine de katılabilerler. Burada dünyanın hiç bir yerinde karşılaşmanızın mümkün olmadığı bir alışveriş tecrübesi sizi bekliyor. Şehrin bir bölümünü dolanan kanal kıyısında ince uzun kayıklarla gezerken, içlerinde meyve, sebze, yöresel hediyelik eşyalar bulunan kayıklarda pazar satıcıları da sizinle birlikte kanalları geziyorlar. Nehrin akıntısıyla hareket eden bu pazar kelimenin tek anlamıyla benzersiz.

Altın Budha ve çiçek pazarları

Budha’nın anavatanı olan Bangkok’da Budha’ya uğramadan yeni yıla hoşgeldin demeden olmaz. Bu nedenle şehir turu kapsamında gezeceğiniz bölgelerde devasa Budha heykellerini de ziyaret edebilirsiniz. Dev yatan Budha ve oturan Budha heykelleri, Bangkok’un uğrak yerlerinde bulunuyor. Sanki onlar da sizi bekliyor gibiler…

Bu sırada Bangkok Çiçek Pazarı gece gündüz telaşlı bir hareket içindedir. Bu pazarda dükkanlar satıcıların kurdukları el arabaları ve kamyonetlerden ibarettir. Çiçeklerle dolup taşan bu sokaklarda sabahın erken saatlerinden itibaren çiçek kokuları duyulmaya başlar.

Uzak Doğu bu yılbaşı için sizi çağırıyor...

Hindistan cevizleri ve yılanlar

Bu masalsı ülkeye elbette sadece şehri turlamak için gelmedik. Şehir dışında olan biteni ve heyecanları kaçırmanızı istemiyoruz. Şehri yavaş yavaş geride bırakırken yolumuz şu meşhur Siam İkizleri’nin doğdugu Samut Songkram kasabasında bulunan Hindistan cevizi çiftliğine düşüyor. Burada, Tay halkının Hindistan cevizi ağacını nerelerde ve nasıl kullandığı hakkında bilgi alıp, “Acaba bunları evde biz de yapabilir miyiz?” diye düşünmeye başlayacaksınız. Baştan uyaralım bu pek kolay olmayabilir ama Uzak Doğu el sanatlarının binlerce yıllık geçmişi sizi etkileyecek ve heyecanlandıracak.

Mercan adaları ve mangolar

Pattaya’ya uğramadan yılbaşının keyfi tam çıkmaz. Bangkok’tan sonra Tayland’ın en görkemli şehirlerinden biri olan Pattaya, bizi mercan adaları ve tropik bahçeleri ile karşılayacak. Pattaya bu bahçe ve adaları şehirleşmeden ustaca koruyarak, doğayı bizlere olduğu gibi sunabiliyor. Gece hayatını ve tropik dokuyu bir arada tecrübe edebileceğiniz Pattaya, yılbaşı tatilinizde emininiz sizde farklı anılar bırakacak.

Tur kapsamında, Nong Nooch tropik bahçe turuna katılırsanız belki de daha önce hiç görmediğiniz meyve ve sebzelerle karşılaşabilir ve sosyal medyada bir süre meyve, meyve ağacı resimleri paylaşarak oldukça ilgi çekebilirsiniz. Zaman zaman kültürel şovlarla size ev sahipliği yapacak Tay halkı, Tay kültüründen önemli örnekleri, dansları, şovları ve sunumlarıyla sizlere aktaracaklar.

Taksi kalmadı ama fil var!

Bu turumuzun en heyecanlı anını sona sakladık: Fil safarisi. Muhtemelen böyle bir şey beklemiyordunuz ama Uzak Doğu’ya kadar gelip, bu görkemli ve vakur hayvanları daha yakından tanımamak olmazdı. Onlarla gezmenin ve fotoğraf çektirmenin bedeli paha biçilemez. Çıkarın fotoğraf makinalarınızı, hazırlayın akıllı cep telefonlarınızı, bugün sosyal mecrada herkes sizden bahsedecek…

Phuket sahillerinden yeni yıla merhaba

Yılbaşında, yeşilin her tonundan dalların uzandığı, turkuaz rengi suların kıyısında olmak rüya gibi bir şey değil mi? Hayır bu bir rüya değil, Bangkok & Phuket turunda yolunuz Phuket’e düştüğü andan itibaren, belki de doğaya hiç bu kadar yakın olmadığınızın farkına varacaksınız. Lost, The Beach ve James Bond filmlerinin unutulmaz mekanlarında dolanırken Leonardo Di Caprio’nun film çektiği kumsalda denize girmeye ve güneşlenmeye ne dersiniz? Hem de Aralık ayının sonunda…

Eğer dalmaya meraklıysanız dalış noktalarıyla ünlü Phuket’t bu hobiniz tavan yapacak. Berrak turkuaz sularıyla su altı görüşünün çok net olduğu en iyi 10 dalış noktası burada yer alıyor. Cennet mercan adalarından biri olan Phi Phi DOn’da Maymun Plajı sahiline ev sahipliği yapan Makak maymunlarını görerek, binlerce renkli balık ile yüzme imkanı da bulabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi alternatif yılbaşı turlarımızda neredeyse olmayan renk ve heyecan yok. Yılbaşını çam ağaçları, soğuk, buz ve kar yerine palmiyeler arasında tropik plajlarda geçirmek, bu özel zamanı sevdiklerinizle bambaşka bir iklimde yaşamak istiyorsanız, Uzak Doğu turları paketlerine bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.