Uygun tatil seçenekleri: Vizesiz turlar

Tatilde hem bilmediğiniz coğrafyaları keşfetmek istiyor, hem de vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız, CoralTatil’in vizesiz turlar için oluşturduğu alternatiflere göz atabilirsiniz. Bu turlara katılarak hem farklı kültürleri ziyaret edebilir hem de vize işlemleriyle için endişelenmek zorunda kalmazsınız.

Vizesiz turlar sizi, hep hayalini kurduğunuz mistik diyarlara yolculuğa çıkarıyor. Bu turlara katılarak Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Avrupa’nın, Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan oryantalist dokusunda; tarih, kültür ve sanata ilişkin farklı tecrübeler yaşayabilirsiniz.

Özellikle fotoğraf ve mutfak tutkunları için bir fırsat olan vizesiz turlar kapsamında dilerseniz Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a dilerseniz Lübnan’ın başkenti Beyrut’a doğru büyülü bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Her alanda çok farklı bilgi edinebileceğiniz ve unutulmaz bir tatil yaşayabileceğiniz Beyrut ve Belgrad turlarına birlikte göz atalım…

Beyrut turları: Antik çağlardan günümüze uzanan büyülü tarih şehrine yolculuk

Lübnan’ın, körfez kıyısındaki ekonomik ve kültürel açından son derece zengin olan başkenti Beyrut’a düzenlenen Beyrut turları, size tarih ve kültüre doyacağınız bir tatil vadediyor.

Beyrut turu kapsamında göreceğiniz yerler arasında Güvercinler Kayası, Hamra bölgesi ve Martyrs Meydanı yer alıyor. Güvercinler Kayası, denizin ortasında yükselen ve ortası oyuk bir kaya ve yanındaki kayalıklardan oluşuyor. Zaman içerisinde çeşitli doğal etkenlerle ortası oyulan bu kayanın, oyuk kısmına güvercinler yuva yapmaya başlamış. Adını bu doğal oluşumdan alan Güvercinler Kayası, görülmeye değer bir manzara oluşturuyor.

Uygun tatil seçenekleri: Vizesiz turlar

 

Martyrs Meydanı ise Beyrut’ta eski kent olarak biliniyor. Bu meydanda yer alan anıt, Beyrut’un tarih boyunca çeşitli milletler tarafından bombalanması ve işgal altına alınmak istenmesi karşısında, buradaki halkın gösterdiği direnci sembolize ediyor.

Dilerseniz bu geziden sonra Jounie gezisine katılabilirsiniz. Deniz kıyısında muhteşem manzaraya sahip Jounie’de bulunan 650 metre yükseklikteki dağ köyü Harissa’ya çıkabilir, buradaki yaklaşık 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykelini ziyaret edebilirsiniz. Teleferikle yapacağınız bu yolculuk boyunca unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ayrıca tur kapsamında Lübnan dağlarının arkasında kalan Bekaa Vadisi üzerindeki, 9 bin yıllık tarihiyle göz kamaştıran Baalbeck şehrini keşfedebilirsiniz. 3 tapınaklı Heliopolis antik kenti olarak bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin dönemine kadar çok tanrılı din merkezi olarak faaliyet gösteren bir şehir.

Siz de tüm bu yerleri ve daha fazlasını görmek ve farklı bir tatil tecrübesi yaşamak için CoralTatil’in Beyrut turlarına katılabilirsiniz.

Belgrad: Tuna ve Sava nehirlerinin beslediği bereketli topraklara yolculuk

Sırbistan’ın tarih ve kültür kokan modern başkenti Belgrad, Osmanlı Devleti’ne dair pek çok eseri barındıran, hala Osmanlı havası soluyan bir kent olma özelliğini de taşıyor. Şehirde, Kalemegdan, Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Stambol (İstanbul) Kapısı, Nebojsa Kulesi, Çukurçeşme, Knez Mihalijova Sokağı, St.Sava Kilisesi, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği nokta gibi birçok görülecek yer bulunuyor.

Uygun tatil seçenekleri: Vizesiz turlar

 

Bu tarih dolu tur kapsamında dilerseniz 1699’da Osmanlı Devleti ve Avusturya – Macaristan, Venedik ve Polonya arasında gerçekleştirilen Karlofça Antlaşması’nın imzalandığı yeri de görebilirsiniz.

Ayrıca Avusturya – Macaristan dönemine ait köşklerin, renkli çarşıların ve eski tiyatronun bulunduğu bir yerleşke olan Zemun gezisine katılabilir bu gezinin ardından Yugoslavya devlet başkanı Tito’nun anıt mezarını ziyaret edebilirsiniz. Bu çok kapsamlı ve ufkunuzu açacak kültür zenginliğine sahip Belgrad turu için CoralTatil fırsatlarını kaçırmayın.

CoralTatil ile vizesiz turlar kapsamında; Belgrad, Beyrut ve daha birçok yeri gönlünüzce gezebilir, çeşitli ülkeleri vize işlemleri olmaksızın tanıma fırsatı bulabilirsiniz.