Türkiye’nin en güzel kış otelleri ve karla gelen büyüleyici tatiller

Çamların üzerinde zarif bir şal gibi duran kar manzarasını izlediğiniz, keyifli akşam yemekleriyle vakit geçirdiğiniz ve doyumsuz kahvaltılara uyandığınız, birbirinden eğlenceli aktivitelerle dolu bir kış tatilini özlemiş olabilir misiniz? Enerjik, heyecanlı, eğlenceli ve çocuk neşesinde geçen bir yazın ardından olgun, dingin ve huzur dolu kışa geçiş dönemine geçtiğimiz bugünlerde, kış otelleri ve dolayısıyla kış tatili için planlar yapılmaya başlandı.

Özellikle erken rezervasyonlardan yararlanmak isteyen ve hayal ettiği gibi bir tatil geçirebilmek için tercih edeceği otelin doluluk oranından endişe duymamak adına temkinli davrananlar, elbette yine bu kışın kazananı olacak. Ülkemizde yoğun geçen kış turizmi nedeniyle kış otellerindeki doluluk oranları hep yüksek seviyelerde seyrediyor. Hemen hemen tüm kış otellerinde yaşanan bu durum, her ne kadar turizm sektörü için sevindirici olsa da yerli turist için tatil planı yaparken endişe yaratıyor. Bu endişeye kapılmamak için kış otellerine, şimdiden bir göz atmanızda fayda var…

 Dedeman Palandöken Otel

Mitolojide ve Anadolu’da birçok efsanede adı geçen, kış mevsiminin vazgeçilmez kayak merkezi Palandöken Dağı’nın zirvesine 1 kilometre uzaklıkta yer alan Dedeman Palandöken Otel, Erzurum şehir merkezinden 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Palandöken’deki kar tabakasının uzun süre toz kar özelliğini kaybetmemesi kayak severler için oldukça önem taşıyor. Palandöken’in aylar boyunca toz kar tabakasını koruması bu bölgeyi kış sporlarına merak duyanların uğrak tatil bölgesi haline getiriyor. Tüm bu özellikler nedeniyle dünyanın birçok yerinden Palandöken’e gelen ziyaretçileri ağırlayan Dedeman Palandöken Otel Erzurum’un gözde tesislerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Dedeman Palandöken Otel ayrıca, sağlıklı yaşama önem veren misafirleri için de spor salonları, aerobik hizmetleri ve spor aktivitelerinin ardından yorgunluğunu atıp dinlenmek için yararlanabilecekleri ısıtmalı havuzuyla, eşsiz bir kış tatili imkanı sunuyor.

Türkiye’nin en güzel kış otelleri ve karla gelen büyüleyici tatiller

Grand Eras Hotel Erciyes

Spor, sağlık ve konfor sunma üzerine kurulu bir işletme kültürüne sahip olan Grand Eras Hotel Erciyes, Kayseri’nin 25 kilometre güneybatısındaki ovaların ardından yükselen ihtişamlı Erciyes Dağı’nda bulunuyor. Sauna ve kapalı yüzme havuzu bulunan işletme, misafirlerine huzur dolu bir kış tatili sunmayı vadederken, organizasyonlarınız için de tüm teknik donanımları sağlayabiliyor.

Dedeman Palandöken Ski Lodge

Dedeman oteller grubunun bir diğer üyesi olan Dedeman Palandöken Ski Lodge Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip Palandöken Dağı’nda, Erzurum Havalimanı’na yalnızca yarım saat mesafede, büyüleyici kar manzarası ile 2 bin 450 metre yükseklikteki oteller mevkiinde bulunuyor. Tesis, çeşitli temalardaki restoranları, spor salonları ve Erzurum şehir merkezine yakınlığıyla, kültür turizmi imkanı sunması ile kış turizminde kendine önemli bir yer buluyor.

Türkiye’nin en güzel kış otelleri ve karla gelen büyüleyici tatiller

Kartepe Park Otel

Ülkemizin önemli devlet üniversitelerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi’nin uygulama oteli olarak kurulan, panoramik manzaraya sahip Kartepe Dağı eteklerinde bulunan Kartepe Park Otel, 400 yıllık bir çınar ağacının da bulunduğu, huzurlu, taş patikalarında uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, spor aktiviteleriyle de öne çıkan bir işletme olma özelliğini taşıyor.

Siz de kış otellerinde konaklamak ve kış mevsimini konforlu, huzurlu ve stresten uzak yaşamak istiyorsanız, CoralTatil’in kış otellerine bir göz atın. Erken rezervasyon ve uygun ödeme koşulları fırsatlarını kaçırmayın.