Tatile giderken yanınıza almayı unutmamanız gereken 5 şey!

Havalar artık iyice ısındı! Bu da tatil sezonunun açıldığı anlamına geliyor. Peki, tatile giderken her şeyin eksiksiz olması için yanınıza neler almanız gerektiğini biliyor musunuz? CorelTatil olarak biz, tatilde nelere ihtiyaç duyabileceğinizi düşündük ve ufak bir liste çıkardık. Size de denizin, kumun ve tatilin keyfini çıkarmak kaldı!

Kıyafet

Eğer tatilinizin tümünü çıplaklar kampında geçirmeyecekseniz tabiki de yanınıza birkaç kıyafet almalısınız. Yanınızda götüreceğiniz tüm kıyafetlerinizi valizinize yerleştirmeden önce denemenizi tavsiye ederiz. Tatil gardrobunuzu oluşturmaya çalışırken yaşayacağınız son dakika alışveriş çılgınlığında, gereksiz ya da diğer kıyafetlerinizle uyumsuz parçalar almak işinizi zorlaştırabilir. Aslında kullanmayı en çok sevidiğiniz favori giysilerinizi tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Tatilde sevdiğiniz kıyafeti 248’inci kez giydiğinizi kim bilebilir?

Güneş kremi

Tatile giderken yanınıza almanız gerekenler listesinin en başında güneş kremi geliyor. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak, erken yaşlanma belirtilerini ve güneş lekelerini önlemek için özellikle plaja giderken yanınıza mutlaka yüksek koruyucu faktörlü güneş kremi almalısınız.

Kişisel temizlik malzemeleri

Duş alırken kaç ürüne ihtiyacınız olabilir? Şampuan, duş jeli, yüz sabunu, saç kremi, banyo sütü, köpük, gül yaprakları… saymakla bitmez. Tatile giderken evinizde bile kullanmaya fırsat bulamadığınız ürünleri tatilde kullanırım diye düşünerek yanınıza almaya heves etmeyin. Basit düşünün. Şampuan ve saç kremi tatil için makul olabilir.

Kitap

Üç ciltlik Karamazov Kardeşler bir yana, Dan Brown’ın cep kitapları bile valizinizde hatrısayılır ağırlık yaratabilir. Gerçekten okuyacaksanız, tatilinizin uzunluğuna uygun bir iki kitap seçmeniz yeterli olacaktır.

Şarj aleti

Tatile giderken bazı şeyleri götürmeyi unutabilir ve sonra “neyse, gideceğim yerden alabilirim” diye düşünebilisiniz. Ama telefonunuzun şarj aleti gittiğiniz yerde kolay bulabileceğiniz bir şey olmayabilir. Biz en son madde olarak yazsak da, siz ilk önce şarj aletinizi çantanıza koymayı unutmayın! Her şeyi yanınıza aldığınıza göre şimdi sıra gideceğiniz yeri seçmeye geldi. Gelin CoralTatil’deki sayısız seçenek arasından hayalinizdeki tatili seçin…