Tarihe, ihtişama ve eğlenceye yolculuk: Rusya Turları

Kültürü binlerce yıl öncesine dayanan Rusya keşfetmek isteyenler için benzersiz bir ülke. Tarihi ve doğal güzellikleriyle tüm dünyada nam salan Rusya’yı ziyaret etmek istiyorsanız sayısız sebep bulabilirsiniz.

CoralTatil’in Rusya turları ile bu ihtişam ve eğlence ülkesine siz de masal gibi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Beyaz geceler ve Moskova

Görkemli bir mimariye sahip Moskova’ya adım atar atmaz bu şehrin ihtişamından gözleriniz kamaşabilir. Rusya turlarına katılmak için sadece, pek çok tarihi mekana ve müzelere sahip olan bu şehri görmek bile yeterli bir neden olabilir.

Kremlin Sarayı ve sarayda bulunan elmas koleksiyonu Moskova’da görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor. Saraydan çıktıktan sonra ünlü Kızıl Meydan’a uğrayabilirsiniz. Daha sonra kafeleri ve sanatçılarıyla ünlü, bir nevi Cihangir olan Eski Albat Caddesi’nde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Lenin Mozelesi, St. Basil Katedrali, ünlü Novodevichy Mezarlığı ise ziyaret edilmesi gereken diğer yerler arasında. Birçok müzenin yer aldığı şehirde Rus sanatçıların eserlerini görmek için Tretyakov Galeri’ye uğrayabilirsiniz. Ve elbette dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu… Ortalama gösteri ücretinin 1000 ruble (55 Türk Lirası) civarında olduğu bu muhteşem tiyatroda unutulmaz bir anı kazanarak evinize dönebilirsiniz.

Gece hayatı da dillere destan olan Moskova’da birçok gece kulübü bulunuyor. Alternatif müzik sunan Kziris Zhanra, Propaganda, dj performanslarıyla ünlü Fabrique, Gogol Bar ve Tema Bar eğlenceye doyacağınız gece kulüplerinden bazıları.

2007’de dünyanın en pahalı kenti seçilen Moskova’yı, Rusya turlarına katılarak ziyaret etmenizin en ideal ve ekonomik seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Tarihe, ihtişama ve eğlenceye yolculuk: Rusya Turları

Bir Avrupalı: St.Petersburg

Moskova’dan önce Rus İmparatorluğu’na başkentlik etmiş olan St.Petersburg, Baltık denizi kıyısında ve Neva Nehri’ndeki adalar üzerinde kurulmuş. St.Petersburg, Avrupa kültürünün yoğun hissedildiği bir şehir. Bu bakımdan Rusya’nın kültür başkenti olarak anılıyor. 50’den fazla tiyatronun yer aldığı şehirde, sayısız tiyatro ve bale gösterileri arasından dilediğinizi izleyebilirsiniz. Sadece Rus sanatına adanmış olan Rusya Müzesi’ne uğramayı da ihmal etmeyin.

Şehirde, gece hayatı açısından birbirinden farklı birçok eğlence tarzına hitap eden gece kulüpleri yer alıyor; 2001 Odyssey, The Castle, Emerald Bar bunlardan sadece bir kaçı. Rusya turlarının önemli bir ayağını oluşturan beyaz geceler ile eğlenceye doyacağınız kesin.

Birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapan şehirde, barok tarzdaki Kış Sarayı ve Rus imparatorlarının konakladığı Mermer Saray ilk görülmesi gereken yerler arasında. 1913’de açıldığında, Avrupa’nın en büyük camisi olan St.Petersburg Camisi’si görülmeye değer. Birbirinden görkemli birçok parkın bulunduğu şehirde, her bir park adeta bir açık hava müzesi. Pavlovsk, Sosnovka ve Yaz Bahçesi başlıca dikkat çeken parklar arasında yer alıyor.

CoralTatil olarak en ünlü ve eğlenceli Rusya şehirleri olan Moskova ve St.Petersburg’u size tanıtmaya çalıştık. Bu şehirleri içine alan Rusya Turlarına katılmak için CoralTatil çağrı merkezine her zaman ulaşabilirsiniz.