Tarih ve doğanın şehri Bursa’nın konforlu şehir otelleri

İş stresi ve trafik karmaşası arasında koşturmayla geçen günlerden sonra, bir tatile ihtiyacınız olduğunu hissediyorsunuz. Bu durumda, tatile çıkmak için bayramları ve yıllık izinleri beklemek zorunda kalmadan kısa hafta sonu tatillerini değerlendirebilirsiniz.

Hafta sonunu farklı bir şehirde geçirmek ve biraz dinlenmek fakat yol yorgunluğu da yaşamak istemeyenler için Bursa şehrinde yer alan şehir otelleri uygun seçeneklerden biri olabilir. Bursa, doğal güzelliklerinin yanı sıra, Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli yerleşim yerlerinden birisi olması sebebiyle çok zengin bir tarihe de sahip. Böylece hem kültür turu hem de hafta sonu kaçamağı için çok uygun bir alternatif.

İşte Bursa geziniz sırasında konaklayabileceğiniz en iyi iki şehir oteli..

Atatürk’ün talimatıyla kurulan Hotel Çelik Palas

Hotel Çelik Palas Bursa, şehir merkezinde bulunan ünlü Çekirge semtinde yer alan, ulaşım avantajına sahip bir otel. Atatürk’ün talimatıyla yapılan otel için 1900’lü yılların en ünlü mimarlarından Guilio Mongeri görevlendirmiş. Mimar, otel inşaatına başlamadan önce şehirdeki en iyi panoramanın yerini tespit etmek için aylarca Bursa’da yaşamış ve 360 derecelik panoramaya sahip bugünkü Çelik Palas Otel’in yeri belirlenmiştir.

Otelin tüm odaları, modern unsurların yanında klasik yapı korunarak tasarlanmış. Atatürk Palas adındaki ek bina ile birlikte toplam 164 oda kapasitesiyle hizmet veren otelde, 7 farklı oda kategorisi bulunuyor. Otelde geleneksel lezzetlerin sunulduğu Bursa manzaralı restoran ve barlar da misafirlerin keyifli zaman geçirmesine olanak sağlıyor.

1935’de inşa edilen ve ayrı resepsiyonu, restoran ve barı bulunan Atatürk Palas’da tarihi boyunca Atatürk, Elizabeth Taylor, Zsa Zsa Gabor, Prenses Süreyya ve Prenses Nur gibi bir çok seçkin misafir konuklamış.

Otelin, Bursa’nın en büyük termal havuzuna sahip olan Spa Merkezi, 3000 m²’lik geniş bir alana sahip. Spa merkezinde termal kapalı-açık havuz, Türk hamamı, VIP bölüm, aroma terapi hizmetleri ve 12 çeşit masaj tekniğinin uygulandığı masaj odaları da bulunuyor.

Uludağ’ın eteklerinde bir şehir oteli; Gönlüferah City Hotel

Gönlüferah City Hotel, doyumsuz Bursa ova manzarası ile şehir merkezinde yer alarak misafirlerinin Bursa’nın her noktasına kolay ulaşabilmesini sağlıyor. Otel şık döşenmiş 90 odasıyla konukların rahatlığı ön planda tutuyor.

Kusursuz bir şehir oteli olarak her türlü teknik ekipmana sahip toplantı salonları ve business center sayesinde iş adamlarının da konforlu bir şekilde konaklaması sağlanıyor.

Ayrıca otel, Uludağ’a 40km uzaklıkta olmasıyla günübirlik kayak turizmini tatmanızı mümkün kılıyor.

Siz de CoralTatil aracılığıyla bu özel şehir otellerinde kısa bir tatil ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Bursa’da yer alan bu özel oteller ve daha pek çok muhteşem şehir oteli seçeneği için CoralTatil fırsatlarını takip edin.