Tarih, kültür ve doğanın güzelliklerini Ege’nin maviliklerinde Girit turu ile keşfedin

Tatile çıkınca, gidilen destinasyonlarda ülkemize dair izlerle karşılaşmak, kültürümüze benzer kültürlerle tanışmak, oldukça şaşırtıcı oluyor. Ancak, söz konusu Girit olunca, bizler bu toprakları çoktan özümsedik bile. Çevremizde pek çok kişiden de sıkça duyduğumuz gibi, Girit kökenli pek çok vatandaşımız var. Mutfakları başta olmak üzere, Girit’e dair pek çok kültürel özelliği sanki tanıyor gibiyiz. Ancak, Girit aslında anlatılanlardan ve bildiklerimizden çok daha fazlasını mimarisinde, tarihi eserlerinde ve doğal güzelliklerinde saklıyor. Eğer siz de Girit’i daha yakından tanımak istiyorsanız, bahar tatiliniz için muhteşem bir Girit turu sizleri bekliyor.

Arkeolojik sit alanları, kale ve tarihi eserlerle örülü, adeta geçmişi günümüze taşıyan Girit, engin maviliklerle çevrili, Akdeniz ikliminin hakim olduğu göz alıcı bir ada. Dolayısıyla, baharda erken ısınan ve doğanın tüm güzelliklerini gözler önüne seren bir masal diyarı haline geliyor. Siz de planlarınızı bir an önce yapın ve unutulmaz bir bahar tatili için hazırlıklara başlayın; sevdiklerinizle birlikte Girit’i keşfe çıkın. Ancak, dilerseniz planlarınızdan önce bu muhteşem Yunan adasında gezme imkanı bulabileceğiniz yerlere bir göz atalım…

Antik dönemin sırlarını saklayan eski başkent Knossos

Tarihteki eski dönemlere dair eserler, o dönem yaşamış insanların gündelik hayatları, koşulları ve yönetim şekilleri hakkında bize önemli bilgiler taşır. Ancak, konu Yunan medeniyetleri ve Yunan mitolojisi olduğu zaman, işler değişiyor ve kendimizi bir anda fantastik bir filmin setinde gibi hissedebiliyoruz. Siz de Girit’i, özellikle de Knossos antik kentini ziyaret ettiğinizde bu hissi yaşayabilirsiniz.

Tarih, kültür ve doğanın güzelliklerini Ege’nin maviliklerinde Girit turu ile keşfedin

Girit’in en büyük ve önemli şehri Kandiye yakınlarında bulunan Knossos antik kenti, Minoan Sarayı’nın yükseldiği bir eski başkent. Girit uygarlığının anavatanı Knossos’un yönetim binası olan Minoan Sarayı, adını dönemin kralı Minos’ta alıyor. Bordo – siyah sütunları, çini süslemeleri ve çevresinde bulunan Yılanlı Kadın gibi esrarengiz objelerle, hala pek çok hikayeyi sır gibi saklıyor gibi görünüyor. Siz de Girit turu kapsamında, bu muazzam yapıyı ve çevresini gezebilir, antik çağlardan kalan bu sırlara ortak olabilirsiniz.

Eski yerleşimlerin bulunduğu Spinalonga harabeleri sizi çok etkileyecek

Girit’in kuzey doğusunda yer alan Spinalonga Adası, Venedikliler’in istilasından günümüze kalan, dev surlarla çevrili kalesi ve Giritliler’in eski yerleşimlerinin bulunduğu harabeleriyle, o günlerin anısını yaşatmaya devam ediyor. Bugün Yunanistan’da Kalidon olarak anılan Spinalonga, bir söylentiye göre aslında eski dönemlerde bir ada değil, yarımada olarak Girit’e bağlıydı. Ancak Venedikliler, Girit’e bağlı olarak kalmanın bir tehdit olduğunu düşünerek, Spinalonga’yı bir ada olarak Girit’ten ayırdı.

Günümüzde tarihi dokusu korunmuş, hakkında pek çok hikayeler anlatılan bir ada olarak bilinen Spinalonga, ziyaretçilerini büyülüyor. Siz de surların arasında, harabelerde gezerken, o dönemden günümüze kalan tarihi hikayeler ve detaylardan çok etkileneceksiniz. Bu unutulmaz tatil tecrübesini yaşamak için Girit turu alternatifini mutlaka değerlendirin.

Tarih, kültür ve doğanın güzelliklerini Ege’nin maviliklerinde Girit turu ile keşfedin

CoralTatil ile uygun ödeme kolaylıkları ve erken rezervasyon fırsatları sayesinde, Girit turu ve daha pek çok cazip destinasyona gidebilir, yeni yerler keşfetmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Baharda hem yeni bir kültürle tanışmak hem de muhteşem tatil anıları biriktirmek için siz de Girit turu ve alternatif tur seçeneklerine göz gezdirmeyi unutmayın.