Spa otelleri: Şifa ve huzur bir arada

Spa, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan ve Latincede şifalı sularla yapılan bakım anlamına gelen bir uygulama. Suyun tedavi edici gücünden tarih boyunca özellikle de Osmanlı döneminde, özellikle psikolojik rahatlama için faydalanılmış. Günümüzde ise spa otelleri hem huzuru hem de şifayı bir arada sunmalarıyla diğer otellerden ayrılıyor.

Eğer siz de şehrin kalabalığından ve iş stresinden kaçma ihtiyacı duyuyorsanız, spa otelleri sizin için iyi bir tercih olabilir. İşte sizi tepeden tırnağa yenileyecek bu otellere bazı örnekler…

Bodrum’da spa keyfi: İsis Hotel & Spa

Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olan Bodrum; beyaz evleri, akvaryum gibi denizi ve eğlence hayatıyla sükûnet ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Gümbet’te akvaryum gibi bir denizin kıyısında yer alan İsis Hotel & Spa, Bodrum’da eşsiz bir spa deneyimini yaşayabileceğiniz bir spa oteli olarak öne çıkıyor.

Spa otelleri: Şifa ve huzur bir arada

İsis Hotel & Spa’ da profesyonel masaj terapistleri tarafından uygulanan özel masajlarla tüm yorgunluğun vücudunuzu terk ettiğini hissedeceksiniz. Spa hizmetlerinin, güzellik ve spor hizmetleriyle de desteklendiği bu tesiste geçireceğiniz tatil sonunda, şehre yepyeni bir zindelik ve ışıltıyla döneceksiniz. Bir spa oteli olarak, geleneksel Türk hamamına da yer veren otelde, ziyaretçilere suyun şifalı gücünden her türlü yararlanma fırsatı sunuluyor.

Spa ve Türk hamamından sonra hayattan aldığınız keyfi biraz daha sürdürmek isterseniz, otelin restoranlarını deneyebilirsiniz. İsis Hotel & Spa; kebap evinden, İtalyan ve Çin lokantasına kadar her damağa hitap eden lezzetlerle, her anınızdan keyif almanızı garanti ediyor. Huzurla dinlenmek ve hayatın ağırlığını üzerinizden atmak için kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışıyla İsis Hotel sizleri bekliyor.

Alaçatı’da lüks bir spa keyfi: Corendon Premier Solto Hotel

Denizi ve rüzgar sörfüyle ünlü Alaçatı’ya daha önce yolunuz düşmediyse şimdi tam sırası. Diğer spa otellerinden, deniz manzaralı saunasıyla ayrılan Corendon Premier Solto Hotel, Alaçatı’yı ziyaret etmeniz için iyi bir sebep.

Solto Hotel’deki tatiliniz boyunca, özel tasarlanmış spa tesisinde profesyonel bir masajla hem ruhen hem de bedenen rahatlayabilirsiniz. Ardından uzmanlar tarafından uygulanan muhteşem bir aromaterapiyle tüm duyularınızın canlandığını hissedeceksiniz. Dilerseniz spa kompleksi içinde yer alan havuzda kendinizi suyun dinginliğine bırakabilirsiniz ya da Türk hamamına uğrayarak, bu geleneksel banyo keyfinin tüm tadına varabilir ve kendinizi şımartabilirsiniz.

Spa otelleri: Şifa ve huzur bir arada

Solto Hotel’deki tatiliniz sırasında dilerseniz size özel bahçesi ve havuzu bulunan odalarda konaklayarak, sükuneti tatilinizin her anında yaşayabilirsiniz. Sabahları ev yapımı reçeller, Ege’ye özgü zeytinler ve hakiki zeytinyağı ile donanmış bir Alaçatı kahvaltısıyla güne merhaba diyebilir, akşam ise Ege ve Akdeniz mutfaklarının harmanladığı L’olivio Restaurant’ta lezzetli yemekler eşliğinde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

CoralTatil aracılığıyla bu özel spa otellerinde dinlenerek, şehrin gürültü ve endişesinden kurtulmak çok kolay.