Sömestr tatilinizi renklendirecek 7 farklı kitap

Öğrencilerin ve anne babaların, dört gözle beklediği sömestr tatiline artık sayılı günler kaldı. Yoğun geçen bir eğitim döneminden sonra dinlenmek elbette herkesin hakkı. Herkesin sömestr tatili planlarını yavaş yavaş kesinleştirdiği bu dönemde artık tatil bölgesine göre kıyafet alışverişleri yapılmaya da başlandı.

İster zorlu final maratonundan çıkan bir öğrenci olun, ister çocuğuyla birlikte yeniden ilkokula başlamış bir ebeveyn, tatil alışverişi sırasında boş vaktinizi değerlendirmek için kitap raflarına göz atmayı da unutmayın. Biz de sizler için, çocuğunuzun sömestr tatiline uygun olarak planladığınız yıllık izninizde kafanızı dağıtacak ya da vize-final maratonunu size unutturacak kitaplar arasından bazı alternatifler hazırladık.

İşte sömestr tatilinde okuyabileceğiniz 7 farklı kitap…

1. Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var

Kış tatiline uygun bir kitap tercih etmek, bulunduğunuz sıcak ortamda keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, Debbie Macomber’ın kaleminden çıkmış olan dokunaklı, bilindik ama bir o kadar farklı bir hikâyeye sahip olan “Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var” tam size göre. Kışın soğuğuna inat sımsıcak bir yeni yıl romanı olan kitap, umut ve aşk dolu bir hikayeyle sizi sarmalayabilir.

2. Kürk Mantolu Madonna

Yıllar sonra tekrar popüler olan Kürk Mantolu Madonna bir Sabahattin Ali klasiği. Eğer hala okumadıysanız bu sömestr elinize alacağınız ilk kitap bu olabilir. Bu kitabı okumak için neden bu kadar geç kaldım diyeceğinize eminiz.

Sömestr tatilinizi renklendirecek 7 farklı kitap

3. Saftirik Greg’in Günlüğü – Bende Bu Şans Varken!

ABD’de popüler bir çocuk kitabı serisi olan ve Jeff Kinney tarafından kaleme alınan grafik roman serisinin 9. kitabı “Saftirik Greg’in Günlüğü – Bende Bu Şans Varken!” hem çocuğunuzun hem de sizin tatilde eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayabilir. Üstelik komik bir tatil hikayesi anlatıyor. Anlayacağınız Saftirik Greg’in Günlüğü – Bende Bu Şans Varken tam bir tatil kitabı.

4. Böğürtlen Kışı

Sarah Jio’nun 3. romanı olan “Böğürtlen Kışı” sıcak bir odada kahve eşliğinde okuduğunuzda, kafanızı dağıtacak bir Hollywood filmi etkisi yaratıyor. Bir solukta okuyacağınız bu kitap size bir kış hüznü yaşatabilir.

5. Kafamda Bir Tuhaflık

Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı bu roman hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. Kitap başkarakter bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını konu alıyor. Eğer sıkı bir Orhan Pamuk takipçisiyseniz bu romanı okuduktan sonra altı beklediğinize değdiğini düşünebilirsiniz.

Sömestr tatilinizi renklendirecek 7 farklı kitap

6. Saatleri Ayarlama Enstitüsü

İşte henüz okumamış olanların mutlaka hemen bir kitapçıya koşarak satın alması gereken bir klasik daha. Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın kaleminden 1961 yılında çıkmış olan bu kitap bugün dahi modernleşmeye olan bakışınızı değiştirebilir.

7. Küçük Prens

Üzerine çok söz söylemeye gerek olmayan bir klasik daha. Her çocuğun mutlaka okuması gereken, okumadan büyümüş olanların çok şey kaybettiği ama her yaşta okunabilecek olan bu kitap Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından dünyaya kazandırıldı.

Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı Küçük Prens, insanların hatalarını ve aptallıklarını, büyüdükleri zaman unuttukları çocuk yaklaşımını hepimize tekrar hatırlatıyor.

Tatil alışverişi sırasında bu kitaplardan bir ya da birkaçını edinerek sömestr tatilinizi renklendirebilirsiniz. Özellikle seyahat sırasında kitap okumayı tercih ederseniz, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz. Eğer henüz sömestr için bir tatil planı yapmadıysanız CoralTatil’in sömestr turları seçeneklerine göz atabilirsiniz.