Sık iş seyahatine çıkanlar için hayat kurtaracak 6 yöntem

İş nedeniyle sık seyahat etmek kolay bir iş değil. Zorluklarını ancak sık sık iş seyahatine çıkmanların anlayabileceği bu durum bazıları için mecburi bir yaşam tarzı. Uzun süredir bu yaşam tarzına uygun yaşayanlar için bile her yeni seyahat, yeni bir hazırlık anlamına geliyor ve öncesinde verilmesi gereken kararlar, unutulmaması gereken detaylar olması da işleri kolaylaştırmıyor.

Böyle durumlarda, daha pratik ve kullanışlı hazırlık yöntemleri, hareket alanınızı artıracak sistemler geliştirmek işe yarayabilir. Ancak ne yazık ki pek çok kişinin bunun için kullandığı bir sistemi yok. Ama bizim paylaştığımız bu ipuçları sık sık iş seyahatine çıkanların işini biraz olsun kolaylaştırabilir…

1. Seyahat, alışveriş ve düzen bir arada

İş görüşmelerinizde kullanacağınız resmi kıyafetleriniz haricinde götüreceğiniz tişört, çorap gibi gerekli eşyalarınızı, çok kullanmadığınız ve gözden çıkardığınız, dolabınızda fazlalık yapanlar arasından seçebilirsiniz. Böylece hem dolaplarınızı düzenlemiş olursunuz hem de gittiğiniz yerde bu eşyalarınızı atıp, bavulunuzda olası alışverişleriniz için yer açarsınız.

2. Önemli eşyaları yedeklemek

Seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olacak şarj kablosu, diş fırçası, diş macunu, parfüm, deodorant gibi eşyalarınızı yedekleyebilirsiniz. Böylece evde kullandığınız eşyaları, her zaman kullanmaya hazır şekilde bırakabilirsiniz. Diğerlerinin de daima paketli, taşınabilir durumda seyahat çantanızda veya unutmayacağınız herhangi bir yerde bulunmasına sağlayabilirsiniz.

Sık sık iş seyahatine çıkanlar için hayat kurtaran 6 yöntem

3. Rahat ayakkabı şart

Yanınızda mutlaka rahat bir ayakkabı ve bu ayakkabıya uygun bir kıyafet götürmeniz, bütün iş seyahatinizi rahatsız klasik ayakkabılarla geçirmenizi engeller.

4. Evrak çantası

Kendinize check-in işlemleriniz sırasında yardımcı olabilecek küçük bir çanta hazırlamanız da işinizi kolaylaştırır. Fermuarlı, küçük makyaj çantası boyutunda bir çanta içerisinde kimlik, pasaport, bilet ve gerekli evraklarınızı koyabilir, işlemleriniz sırasında onları bulmak için büyük çantaları ve cepleri karıştırmak zahmetinden kurtulabilirsiniz.

5. Kargo mu, ekstra bagaj ücreti mi?

Dönüşünüzde planladığınızdan ve uçuş firmalarının tanıdığı kotadan daha fazla eşyayla dönme gibi bir durumunuz varsa, bu eşyaların bir bölümünü kolileyip, evinize kargolayabilirsiniz. Böylece hem daha az eşyayla hareket alanınızı artırır hem de ekstra bagaj ücreti ödemekten kurtulursunuz. Çünkü ekstra bagaj ücreti, çoğu zaman kargodan daha pahalıya gelecektir.

6. Online check-in

Online check-in işlemlerinin, havaalanında check-in yaptırmaktan çok daha kısa sürdüğünü ve size zaman kazandırdığını unutmayın. Bagaj işlemlerinizin daha hızlı yapılmasını ve uçağa yetişmekte sıkıntı yaşamak istiyorsanız, akıllı telefonunuzdan online check-in yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz uçuş koltuğunu ve uçak yemek hizmetlerini seçebilme lüksüne de sahip olabilirsiniz.

Siz de bu ipuçlarını değerlendirerek iş seyahatlerinizi daha sorunsuz geçirebilirsiniz. Seyahat planlaması yaparken, CoralTatil’in fırsatlarına göz atmayı unutmayın.