Sağlıklı yaşama en büyük destek: Termal oteller

Her şeyin daha sağlıklısını bulmaya çalıştığımız bir çağda yaşıyoruz ve oteller de bu duruma bir istisna değil. Tatil veya iş seyahatlerinde konforun yanı sıra sağlık sunan otelleri tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sağlık sunan tesisleri düşündüğümüzdeyse ilk aklımıza gelen: Termal oteller…

Termal oteller; yer altından gelen jeotermal ve mineralize suların banyo, içme suyu veya solunum yolu ile kullanılmasına olanak sağlıyor. Ağırlıklı olarak tedavi amaçlı özelliklerinden dolayı bu tesisler fizik tedavi, çamur banyosu, iyileştirme, beden eğitimi, masaj, diyet gibi yan hizmetler de verilebiliyorlar.

Kronik bronşit, egzama, kireçlenme, romatizma, fonksiyonel dolaşım bozukluğu ve daha pek çok rahatsızlığa şifa veren merkezler olarak termal oteller, çoğunlukla uzmanlar ve hekimler tarafından da tavsiye ediliyor.

Siz de sağlığınızı düşünüyor ve sağlıklı bir tatil planı yapıyorsanız işte CoralTatil farkıyla Türkiye’nin en önemli termal otellerinden bazıları…

Kaya İzmir Thermal & Convention

İzmir’in Balçova bölgesi, çok eski tarihten beri jeotermal yapısı ve şifalı suları ile eski uygarlıklardan bu yana bir sağlık merkezi olarak biliniyor. Kaya İzmir Thermal & Resort tesislerinin de bulunduğu Balçova, M.Ö. 1200 yıllarında Truva Savaşı’nın ünlü kral ve komutanı Agamemnon tarafından keşfedilmiş. Kralın savaşta yaralı askerlerini buraya gönderdiği ve onları iyileştirmek için bölgenin jeotermal sularının şifalı özelliklerinden faydalandığı tarih kitaplarında yer alır. Bu yüzden bölgeye Agamennon Kaplıcaları adı verilmiş.

Kaya İzmir Thermal & Convention, Agamennon Kaplıcaları’nın binlerce yıldır sunduğu  cömert sağlık ikramını sizin huzurunuza getiriyor. Deniz ve doğa manzaralı toplam 316 oda sağlığınız için titiz ve özenle donatılmış olarak hizmet ediyor. Çam ormanlarıyla çevrelenmiş tesis misafirlerinin ruhuna da sağlık ve huzur veriyor.

Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center

Termal turizmin başkenti olarak adlandırılan Afyon’da hizmet veren Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center, Osmanlı motifleriyle bezeli temasıyla misafirlerini karşılıyor. Termal tesiste tarihi dokusuna sadık kalarak tasarlanmış Türk hamamlarının yanı sıra termal havuzlar, saunalar, jakuziler, yüzme havuzlarının ile cilt bakım merkezi, fitness center, kadınlar için özel aerobik salonu da misafirlerin hizmetine sunuluyor.

Sağlıklı yaşama en büyük destek: Termal oteller

Güral Afyon Hotels & Resorts

Afyon termal turizm için çok önemli bir kentimiz. Bu yüzden tercih edilen pek çok tesis bu ilimizde bulunuyor. Bunlardan biri de Güral Afyon Hotels & Resorts. Termal turizme yepyeni bir anlayış getirerek, termali lüks kavramı ile buluşturmayı amaç edinen tesis sağlık arayan misafirlerine kaliteli bir servisle şifa sunuyor. Güral Afyon Hotels & Resorts sadece bununla da kalmıyor, dinlenmek, yenilenmek, keyifli bir tatil geçirmek ya da iş toplantılarından maksimum verim almak isteyenlerin tercih edebilecekleri olanakları bünyesinde barındırıyor.

Pam Thermal Otel

Denizli ilinin Pamukkale Karahayıt bölgesinde, ormanlarla kaplı dağların eteğinde yer alan Pam Thermal Otel kırmızı renkli son derece şifalı suları ile ünlü. Tesisin içinden fışkıran şifalı su, kırmızı travertenler oluşturarak olağanüstü bir doğa güzelliği sunuyor. Pamukkale ve Karahayıt bölgesinin ilk ve tek “A Tipi SGK” anlaşmalı tıp merkezine sahip olan tesis, ünlü Hollywood yıldızı Nicholas Cage gibi önemli dünya yıldızlarını da ağırlamış olmanın gururunu taşıyor. Termal tesis güllerle bezeli bahçelerin içinde, 8 blokta 236 oda ve 490 yatak kapasitesiyle sağlık turizmine hizmet veriyor.

Ülkemizin, yüksek mineral içeriği sayesinde etkin tedavi ve teskin edici özelliklerine sahip termal su potansiyelinden faydalanmak, sağlık turizmi ile ilgili merkezleri tanımak ve geniş bilgi alıp hemen rezervasyonunuzu yaptırmak için CoralTatil’in alternatif tatil teklif ve fırsatlarını takip edin.