Rüya gibi bir tatil için yılbaşı gemi turları sizi bekliyor

Bu yılbaşında, her zamankinden daha cazip ve değişik bir tatil tecrübesi yaşamak istemez misiniz? Eğer böyle bir seçenek arıyorsanız, yılbaşı gemi turları tam size göre demektir. Birbirinden farklı ve cazip tur seçenekleriyle daha önce görme fırsatı bulamadığınız ülkeleri, lüks bir gemi yolculuğuyla ziyaret etmeniz mümkün. Yılbaşı gemi turları ile siz de benzersiz bir tatil tecrübesine doğru açılabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından turist çeken Avrupa’daki cazibe merkezlerine doğru yol alabileceğiniz yılbaşı gemi turları; Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Fransa, İsviçre, Hollanda ve Belçika’nın en güzel şehirlerine uğruyor. İşte o şehirler ve birbirinden özel yılbaşı gemi turu seçenekleri…

Ms Alemannia ile Ren Nehri Noel Turu

Almanya, Hollanda ve Belçika’nın önemli kıyı şehirleri Düsseldorf, Arheim, Dordrecht, Rotterdam, Amsterdam ve Köln’ü ziyaret edebileceğiniz 7 gece 8 günlük Ms Alemannia ile Ren Nehri Noel Turu ile muhteşem bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz.

Ren Nehri’ni boydan boya gezebileceğiniz bu romantik gemi turunda, uğrayacağınız şehirlerden biri olan Köln’de Ren Nehri’nin üzerinde bulunan sekiz farklı köprüyü görebilirsiniz. Bu köprülerin uzandığı kıyılardan birinin siluetinde dev bir yapı olarak göğe uzanan Köln Katedrali’nin kulelerini de görmeniz mümkün.

Uğrayacağınız bir başka destinasyon olan Düsseldorf ise Almanya’nın spor ve fuar kenti. Ren Nehri kıyılarında uzanan bu şehir, sık sık dev organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Siz de bu ışıltılı kenti Ren Nehri boyunca dolaşabilir, kara turlarıyla şehri daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Rüya gibi bir tatil için yılbaşı gemi turları sizi bekliyor

 

Amabella ile Tuna Nehri & Orta Avrupa Yılbaşı Turu

Avrupa’nın Volga Nehri’nden sonra en büyük ikinci nehri olan Tuna, doğduğu Almanya topraklarından Karadeniz’e döküldüğü yere kadar kat ettiği yolda 10 farklı ülkeye uğruyor. Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan da bunlardan bazıları. Amabella ile Tuna Nehri & Orta Avrupa Yılbaşı Turu kapsamında bu ülkeleri görme fırsatı elde edebilir, yılbaşını ışıltılı Orta Avrupa şehirlerinde kutlayabilirsiniz. Ayrıca, bu tura katılarak Tuna Nehri’nin büyüleyici sularının üzerinde romantik bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

İstanbul’dan Münih’e uçakla sağlanan ulaşımın ardından tur programı kapsamında; Passau, Linz, Melk, Krems, Viyana, Bratislava ve Budapeşte şehirleri ziyaret ediliyor. Bu benzersiz tur tecrübesiyle, birçok farklı kültür ve tarihi öğrenebilir, kendinize bu anlamda yeni ufuklar açabilirsiniz.

Rüya gibi bir tatil için yılbaşı gemi turları sizi bekliyor

 

Amareina ile Ren Nehri Yılbaşı Turu

Ren Nehri boyunca; İsviçre, Fransa, Almanya ve Hollanda kentlerine uğrayan Amareina ile Ren Nehri Yılbaşı Turu, İstanbul’dan Basel’e keyifli bir uçak yolculuğuyla başlıyor. Tur kapsamında Breisach, Strazburg, Speyer, Rüdesheim, Koblenz, Köln ve Amsterdam şehirlerini görebilir, kara turlarına katılarak bu kentlerin ve Ren Nehri’nin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Örneğin, Speyer şehri ilkçağ ve tarih öncesi dönemlerde yaşamış Avrupa kavimlerinin bir bölümü olan Kelt’lerin yerleşkesi olarak biliniyor. 13. yüzyıldan kalma bir kale kapısı olan Altpörtal, şehrin simgesi haline gelmiş durumda. Ayrıca, Ren Nehri üzerinde bulunan Ren Köprüsü de seyahatiniz boyunca göreceğiniz yapılar arasında yer alıyor.

Ren Nehri’ndeki bir başka durağınız olan Koblenz ise, Türkçe’de “kavşak” anlamına geliyor. Adını Moselle ve Ren nehirlerinin kesiştiği noktada bulunmasından alan Koblenz, bu yıl kuruluşunun 2022. yılını kutluyor.

Rüya gibi bir tatil için yılbaşı gemi turları sizi bekliyor

Siz de yılbaşı için daha farklı bir alternatif için yılbaşı gemi turlarını tercih edebilir, CoralTatil ayrıcalıklarından yararlanarak unutulmaz bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz.