Ramazan Bayramı tatili Akdeniz’de büyüleyici bir tatil tecrübesine dönüşüyor

Ramazan ayı tüm bereketiyle evlerimize, sofralarımıza konuk oluyor. Bu yıl tekrar yaz dönemine denk gelen Ramazan ayı, akşamları sevdiklerimizle yenen keyifli yemeklere vesile olurken, Ramazan Bayramı tatili için, pek çok kişi şimdiden planlarını yapmaya başladı bile. En uygun ödeme seçenekleriyle sahip olabilecekleri yurt dışı turları ve gemi turları ile Ramazan Bayramı tatilini, muhteşem bir tatil tecrübesine dönüştürüyorlar. Eğer siz de Ramazan Bayramı’yla birlikte unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız, biraz uzaklaşıp, daha önce hiç tanıma fırsatı bulamadığınız kültürleri keşfedebilirsiniz.

Yazın aydınlık, capcanlı ruhuyla çevremizi sardığı bu aylarda Akdeniz, tatil için en ideal seçeneklerden biri olabilir. Büyüleyici turkuaz suları, onu çevreleyen kültürel ve tarihi zenginlikleriyle Akdeniz ülkelerini dilerseniz yurt dışı turlar aracılığıyla dilerseniz gemi turlarıyla gezebilirsiniz. Birbirinden cazip, göz alıcı bu ülkeler, bayram tatilinde sizleri bekliyor olacak. Dilerseniz, birlikte yurt dışı turlar ve gemi turları seçenekleriyle gezip görebileceğiniz bazı yerlere göz atalım…

Klasik İtalya turu ile tarihin gizemli sayfalarını aralayın

Akdeniz ülkeleri arasında en çok ziyaret edilen ve en göz alıcı tatil destinasyonlarına sahip olan ülkelerden biri kuşkusuz ki İtalya. Tarihin hala ayakta durduğu bu ülke, her yıl dünyanın pek çok yerinden milyonlarca turisti ağırlıyor. Orta Çağ’dan günümüze kadar, sanata yön veren ressam ve mimarların anavatanı İtalya’da özellikle Rönesans’ın capcanlı ayakta kaldığını görebilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatili Akdeniz’de büyüleyici bir tatil tecrübesine dönüşüyor

İşte bu İtalyan Rönesans’ının doğduğu, Leonardo da Vinci’nin Michelangelo’nun yetiştiği, insana ilham veren şehir Floransa. Kuzey İtalya’nın göz bebeği Floransa, kalbinin ortasından geçen Arno Nehri ile tam bir romantizm şehri. Tarihte milattan önceki devirlerde, İtalyan lider Jül Sezar’ın ordudan emekli askerlere toprak bağışlamasıyla kurulan Floransa, bu gün pek çok heykel ve anıtı kucaklayan Signoria Meydanı, denizlere hükmeden tanrıya adanan Neptün Çeşmesi, köprüleri, muazzam saray ve bahçeleriyle tam bir cazibe merkezi. Siz de aşkınızı dolu dizgin yaşayacağınız, romantik bir gezi hayal ediyorsanız, yolunuzun mutlaka Floransa’ya da düşeceği bir tatil planlamayı unutmayın. Bu tatil planlarınıza, dilerseniz klasik İtalya turu seçeneğini dahil edebilir, Floransa’nın tüm güzelliklerini görme ve daha yakından tanıma şansını elde edebilirsiniz.

Göz kamaştıran Akdeniz’i gemi turuyla keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Açıklardan gelen mis gibi tuz kokusu ve ilerledikçe kıyı şeridini süsleyen, bambaşka diyarların kendine özgü mimari yapılarını, doğal güzelliklerini görebileceğiniz bir gemi turu, belki de Ramazan Bayramı tatilini sizin için çok daha ayrıcalıklı kılabilir. Eğer gerçekten cazip bir yurt dışı gezisi gerçekleştirmek istiyorsanız, gemi turuyla Akdeniz’i keşfetmeye, her yeni güne Akdeniz’in büyüleyici manzarasıyla uyanmak, size çok iyi gelecek.

Ramazan Bayramı tatili Akdeniz’de büyüleyici bir tatil tecrübesine dönüşüyor

Msc Divina ile Akdeniz gemi turu ile bu rüya gibi tatil tecrübesini yaşayabilirsiniz. Bu tur aracılığıyla gezip görebileceğiniz ve hayran kalacağınız yerlerden biri Palma de Mallorca olacak. Balaer Takımadaları’ndan biri olan Mayorka’da bulunan Palma de Mallorca, adanın en göz alıcı destinasyonlarından biri. Bu destinasyonun, adeta simgesi haline gelen Palma de Mallorca Katedrali, daha limanın açıklarından görkemli bir şekilde ziyaretçilerini selamlıyor. Siz de Palma de Mallorca’nın tarihi ve doğal güzelliklerini, eşsiz limanını ve buradaki yaşantıyı keşfetmek için Msc Divina ile Akdeniz gemi turunu tatil alternatifleriniz arasında değerlendirmeyi unutmayın.

CoralTatil ile en uygun ödeme koşullarından yararlanabileceğiniz, muhteşem bir tatil tecrübesi ve unutulmaz bir Ramazan Bayramı tatili için siz de planlarınızı önceden yapın. Akdeniz’e farklı bir gözle bakmak için yurt dışı turlar ve gemi turları seçenekleri CoralTatil’de sizleri bekliyor.