Orta Avrupa konuklarını bekliyor

Başka bir ülkenin kültürünü ve tarihini merak ediyor musunuz? Henüz tatil planı yapmayanlar için söyleyelim, Orta Avrupa’nın en güzel üç şehri olan Viyana, Prag ve Budapeşte sizleri bekliyor.

Yaz mevsiminin yaklaştığı bu günlerde tatil planlarını şimdiden yapanlar, hem erken rezervasyonun avantajlarından faydalanıyor hem de hazırlık yapmak için bir hayli zaman kazanıyor. Elini çabuk tutup, tarihi çok eskilere dayanan bu üç şehri ziyaret edenler, ülkemizde örneklerine rastlanmayan Barok dönemi eserlerini ve katedrallerdeki tarihi dokuyu hissediyor. Viyana’da 2. Dünya Savaşı’ndan kalan eşyaların sergilendiği müzeleri ziyaret ederek, Prag’da Dovorak’ın, Mozart’ın, Gothe’nin, Beethoven’ın, Puşkin’in ve Kafka’nın evine misafir oluyor.

Prag’dan Budapeşte’ye hareket ederken Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi binayı görenler, genç Mozart’ın o yaşlardaki üstün yeteneği karşısında şaşırmadan edemiyor. Ayrıca 150 yıl Osmanlı’nın hakimiyeti altında yaşayan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Osmanlı İmpartorluğu’ndan kalma eserler hala varlığını koruyor.

Kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz

Daha önceden ziyaret etmediğiniz bir yerde “ne yaparım, nerede kalırım” diye düşünmeyin. Çünkü konakladığınız tesislerde kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissedeceksiniz. Sabah pencerenizi bambaşka bir şehre açacak ve belki de Mozart’ın eserlerinden birini duyarak güne başlayacaksınız.

Farklı bir şehir, farklı bir kültür deneyin

Yaşadığınız şehirdeki dili, insanları, kültürü, binaları bir süreliğine bırakıp, çok farklı bir kültürle karşılaştığınızda neler hissedebileceğinizi bir düşünün. Önceden sadece resimlerini gördüğünüz Viyana, Prag ve Budapeşte’nin sokaklarında yürürken kendinizi bir film stüdyosundaymış gibi hissedeceksiniz.

Sanatı sokakta yaşayın

Bir şehri var eden, orada yaşayan insanlardır. Zamanında birçok ünlü müzisyene ev sahipliği yapmış bu şehirler, şehrin ritmini korumak isteyenler tarafından sokağa taşınıyor. Sanat severlerin ilk tercihleri arasında olan bu şehirler, sizin de beş duyu organınızı harekete geçirecek.

Dil bilmiyorum diye çekimser kalmayın

Ziyaret ettiğiniz şehrin dilini bilmemek artık sorun değil. Çünkü tur gezilerinde eşlik edecek olan tur rehberleri, seyahat ettiğiniz şehirle ilgili birçok bilgiyi seyahat esnasında sizinle paylaşıyor. Güler yüzlü ve bilgi olarak tam donanımlı olan tur rehberleri, Orta Avrupa seyahatiniz boyunca arkadaşınız oluyor.

İnternetten faydalanın, erken rezervasyon yaptırın

Çok fazla zamanı olmayan çalışanlar, zaman bulduklarında internete şöyle bir göz atıyorlar. Gün içindeki gelişmeler dışında, tatil fırsatlarını da kaçırmamaya çalışıyorlar. Çünkü birkaç dakika içinde, gezip görmek istedikleri şehirlere rezervasyon yaptırabiliyorlar.

CoralTatil, yurtiçi ve yurtdışında  paket turlarından yararlanmak isteyenlere, nereye gidebileceğine dair hızlı karar vermelerini ve iyi bir tatil yapmalarını sağlıyor. Gelin siz de CoralTatil farkıyla benzersiz bir Orta Avrupa turuna çıkın. İlginizi çekebilecek diğer yurtdışı turlarını da sitemizde görebilirsiniz.