Montenegro turu yurt dışı turları ile ilgili hayallerinizin çok ötesinde

En çok tercih edilen tatil alternatifleri arasında, genellikle uçsuz bucaksız sahiller, sakin, büyüleyici bir doğa ve tarihi zenginliklerle dolu yurt dışı destinasyonlar yer alıyor. Farklı kültürlerin, birbirinden gizemli hikayeleriyle dolu bu yerler, pek çok tatilciye daha önce hiç keşfetme fırsatı bulamadıkları bir dünyanın kapılarını açıyor. Eğer siz de böyle bir tatil hayali kuruyor ve yurt dışı turlar ile keşfe çıkmak istiyorsanız, göz kamaştıran Adriyatik kıyılarını tercih edebilir, Montenegro turu seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Latin kökenli monte ve negro kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan Montenegro, dilimizde Karadağ’a karşılık geliyor. Siz de Montenegro’yu, yani Karadağ’ı, Balkanlar’ın en çevreci ve refah ülkesini ziyaret etmek için hazırlanın.

Adriyatik kıyısındaki en eski yerleşim birimlerinden biri olan Budva, göz alıcı tarihi dokusu ve uzun, romantik sahiliyle, kendinizi bir film setinde gibi hissetmenizi sağlayacak. Dilerseniz, Montenegro turuyla gezip görme imkanı bulabileceğiniz, güzeller güzeli Budva’yı daha yakından tanıyalım…

İç kesimlerden kıyılara uzanan bir tarih

Budva, 2 bin 500 yıllık tarihinin izlerini, capcanlı ayakta tutmaya devam ediyor. Bunu, şehrin iç kısımlarından kıyılarına kadar uzanan pek çok tarihi yapıda gözlemleyebilirsiniz. Özellikle “oldtown” adı verilen ve şehrin göbeğinde yer alan eski yerleşim bölgesi, adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Eski evler, dar sokaklar ve eski dükkanların bulunduğu bu yer, adeta bir masal diyarını geziyormuşsunuz gibi hissetmenizi sağlıyor.

Montenegro turu yurt dışı turları ile ilgili hayallerinizin çok ötesinde

Adriyatik kıyılarına doğru geldiğimizde, artık bu kıyıların simgesi haline gelen kale, sizleri selamlıyor. Orta Çağ’dan kalan bu kalenin içinde, bu gün artık Budva’ya özgü hediyelik eşyalar satan küçük dükkanlar bulunuyor. Bu sayede, kalenin günümüzde hala tarihin yaşayan eski yapıları arasında bulunması sağlayan bu dükkanlar, tarihi dokunun korunmasına da özen gösteriyorlar.

Doğal güzellikler tarihi sarıp sarmalıyor

Budva, elbette yalnızca tarihe değil, aynı zamanda doğal güzelliklerine de büyük önem veriyor. Şehrin, iç kısımlarından yukarılara kadar yeşil alanlar ve başarılı peyzaj çalışmalarıyla çevrili olması, tarihi zenginlikleri daha göz alıcı hale getiriyor. Yani Budva’nın, çevreci şehir olarak anılması bir tesadüf değil.

Montenegro turu yurt dışı turları ile ilgili hayallerinizin çok ötesinde

Bunun yanı sıra, Avrupa’nın mücevheri olarak adlandırılan Tara Nehri de Budva yakınlarında bulunuyor. Eşsiz bir kanyona sahip olan ve rafting tutkunlarını ağırlayan Tara Nehri, bu 18 kilometrelik kanyonun üzerinde bulunan dev köprüsüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. II. Dünya Savaşı’ndan kalan bu köprü, bu açıdan tarihi anlamda da büyük önem taşıyor. Dünyanın en uzun ikinci kanyonu olan Tara’yı, tarihi köprüsünü ve bu yemyeşil doğayı siz de keşfedin.

CoralTatil ile en uygun ödeme seçeneklerinden yararlanabileceğiniz Montenegro turu, unutulmaz bir tatil tecrübesi olarak hafızalarınızda yer edecek. Siz de bir an önce tatil planlarınızı yapın ve sevdiklerinizle birlikte Budva’nın eşsiz doğası ve tarihi güzelliklerini yakından görme fırsatını yakalayın.