Lüks ve konforun zirvesinde bir tatil için: Dubai turları

1900’lü yıllarda küçük bir liman kasabası olarak anılan, ancak günümüzde Birleşik Arap Emirlikleri’nden biri olan ve dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline gelen Dubai, turizm sektöründe önemli bir paya sahip.

Her yıl milyonlarca insanın, alışveriş ve kültür turizmi için akın ettiği Dubai, lüks ve konfor açısından alışılmışın dışında standartlar sunuyor. Bu nedenle Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık nüfusa sahip emirliği haline gelen Dubai, turizmin yanı sıra ticaret merkezi kimliğiyle de ön plana çıkıyor. Bunu kentin siluetini oluşturan gökdelenler ve yüksek binalardan da anlamak mümkün. CoralTatil’in, bu göz kamaştıran şehri daha yakından tanımanızı sağlayacak Dubai turları sizleri bekliyor.

Muazzam alışveriş merkezleriyle de turizm hacmini genişleten Dubai, dünyanın en iddialı projelerinden biri olan Palmiye Adaları ve emirlikte konaklayan tüm ziyaretçilerin tatil anlayışını bambaşka bir boyuta taşıyan hizmetler sunan otelleriyle unutulmaz bir tatil destinasyonu olarak hafızalara kazınıyor. Siz de Dubai’nin lüks hayatını, dev alışveriş merkezlerini ve göz kamaştıran siluetini yakından görmek istiyorsanız, Dubai turu ile bu muhteşem emirliği tanıma fırsatını kaçırmayın.

Bembeyaz kumlardan göz alıcı dev bir yelkene…

Dubai, avantajlı ikliminin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, uçsuz bucaksız bir kumsala sahip. Açık mavi suların hafif dalgalarla kıyıya vurduğu, bembeyaz kumların üzerinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu kumsal, romantizmin adeta diğer adı gibi…

Bu romantizm dolu yürüyüşler sırasında, karşınızda ihtişamlı, dev bir yelken görmeniz de mümkün. Bu camla kaplı, ışıltılı yelken, Dubai’nin simgesi haline gelen, ultra lüks oteli Burj El Arab’dan başkası değil. 1994 yılında yapımına başlandığı dönemden itibaren tüm dikkatleri üzerine toplayan bu otel, popülerliği nedeniyle konaklama haricinde kültür turlarını da kabul etmeye başladı.

Lüks ve konforun zirvesinde bir tatil için: Dubai turları

Filmlere konu olan gizemli bir diyar ve alışveriş çılgınlığı

Tıpkı Dubai gibi Basra Körfezi’nin kıyısında bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, modern bir ticaret merkezi. Başlıca geçim kaynağı petrol olan bu kent, ciddi petrol rezervlerine sahip. Bu ayrıcalığıyla, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki lüks yaşantının yansıması olan bu kent, Hollywood filmlerine bile konu oldu. Coğrafi açıdan bir ada olan bu şehir, 3 köprü ile karaya bağlanıyor. Bu haliyle tam bir metropol havasını soluyabileceğiniz Abu Dhabi, kültürüne bakıldığı zaman küçük balıkçı köyü yaşantısından da izler taşıyor.

Bedevi kültürüne sahip olan Abu Dhabi, bu kültürel özelliklerini daha yakından tanıyabileceğiniz geleneksel restoranlarıyla sizleri bekliyor.

Lüks ve konforun zirvesinde bir tatil için: Dubai turları

Abu Dhabi özel turunun ardından Dubai’ye tekrar dönecek olursak, elbette alışverişten bahsetmemek olmaz. Özellikle kadınların bu açıdan ilgi odağı haline gelen Dubai’nin alışveriş merkezleri dünyanın dört bir yanından alışveriş tutkunlarını ağırlıyor. Bilinen en popüler ve dev markaların outlet mağazalarının, uygun fiyatlı ürünlerinin bulunduğu bu alışveriş merkezlerinde siz de hayalinizdeki marka ve ürünlere en düşük fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Bu muhteşem Dubai turu için CoralTatil ayrıcalıklarından yararlanarak, unutulmaz bir tur tecrübesine sahip olma fırsatını mutlaka değerlendirin.