Kışın denize girilebilecek 7 tropikal kumsal

Kış tatili deyince akla kar ve soğuk gelse de bu dönemlerde göçmen kuşlar gibi daha sıcak iklimlere kaçıp, orada yazlık günler yaşamak da mümkün. Eğer karlarla kaplı bölgelerde kış tatili yapmak size göre değilse, kış aylarında denize girebileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz alternatifleri değerlendirebilir ve tropikal bölgelerde sıcak günlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gelin birlikte deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkabileceğiniz, kış aylarını bir anda geride bırakarak kendinizi ılık sulara bırakabileceğiniz tropikal iklime sahip bölgelere ve onların muhteşem sahillerine bir göz atalım.

İşte kışın denize girilebilecek 7 tropikal kumsal…

1. Matira Beach

Bora Bora Adaları’nın en ünlü sahillerinden biri olan Matira Beach, Güney Pasifik’in masmavi, berrak sularının kıyısında bir cennet. Beyaz kumlardan oluşan bu kumsal, bungalov şeklindeki tesisleriyle, bilgisayarınızın masaüstü arka planı için seçtiğiniz tropik fotoğraflardan çok daha romantik…

Kışın denize girilebilecek 7 tropikal kumsal

2. Tulum Beach

Meksika’da bulunan Tulum sahili, eski Maya uygarlığından kalma muhteşem yapıların arasında kalan muhteşem bir kumsal. Karayip Denizi’nin berrak sularında yüzerken, bu tarihi yapıları seyredebilir, muhteşem kumsalında güneşlenebilirsiniz.

3. Bondi Beach

Avustralya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sidney’de bulunan Bondi Beach, uzun ve geniş kumsalıyla tatilcilerin gözdesi. Ayrıca, su sporları tutkunlarının uğrak yerleri arasında bulunan bu kumsal, kuvvetli dalgalarıyla bu sporlar için ideal bir bölge olarak biliniyor.

Kışın denize girilebilecek 7 tropikal kumsal

4. Jobson’s Koyu

“Pembe kumsal” olarak bilinen ve Bermuda’da bulunan Jobson’s Koyu, kayaların arasında kalan küçük bir oyuk olarak, adeta bir doğal havuz görevi görüyor. Koy, denize küçük bir açıklıkla bağlandığı için durgun deniz keyfi yaşamanızı sağlıyor.

5. Kadmat Adası

Hindistan’da bulunan Lakshadweep Takımadaları’nın bir parçası olan Kadmat Adası, deniz habitatının en bozulmamış örneklerinden biri olarak değerlendirilebilir. Yunuslar başta olmak üzere sık sık diğer deniz canlılarını da berrak sularında gözlemleyebileceğiniz bu ada, plajıyla göz kamaştırıyor.

Kışın denize girilebilecek 7 tropikal kumsal

6. Miami Beach

Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan, dünyaca ünlü kumsal Miami Beach’e değinmeden olmaz. Alabildiğinde geniş ve upuzun kumsalıyla, tatilcilerin en çok tercih ettiği kumsallardan biri olan Miami Beach, renkli gece hayatıyla da çok popüler.

7. Ipanema Beach

Brazilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Rio de Janerio’nun ünlü kumsalı Ipanema Beach, dağ ve deniz manzarasının en güzel örneklerinden biri olarak karşınıza çıkıyor. Plaj voleybolu ve DJ performanslarına da zaman zaman sahne olan bu kumsal, tıpkı Miami Beach gibi gece hayatıyla ün yapmış bir kumsal olma özelliğini taşıyor.

Siz de kış tatilinizi güney yarım kürenin bu muhteşem sahillerinde geçirebilirsiniz. Eğer güney ya da kuzey yarım küre fark etmeden dünyayı dolaşmak sizin için de bir yaşam biçimiyse CoralTatil’in sunduğu ayrıcalıklarla yurt dışı turları fırsatlarını takip etmeyi unutmayın…