Kışın balayına çıkacaklar için ipuçları

Kış, bazı insanlar için diğer mevsimlere göre daha özel ve büyüsü olan bir mevsim. Özellikle, yeni bir yıla yaklaşıyor olmanın, belki de çok zor geçen bir seneyi geride bırakmanın getirdiği huzurun da bunda payı olabilir. Ayrıca, kışın iklim koşulları da bu huzura ve dinginliğe uyum sağlayarak, tempoyu yavaşlatan, daha sakin düşünmeyi ve geçen zamanı değerlendirecek bilinci kazanmamızı sağlayan bir dönem. Dolayısıyla, bu dönemde evlenme kararı almak da tesadüf değil. Zaten bu dönemde organize edilen düğünlerin temaları da kışa yakışır zarif detaylara sahip ve görkemli oluyor.

Tabii bu muhteşem düğünün ardından balayına çıkmak için de hayalleriniz var. Kış mevsiminde evlenme fikrinden hoşnutsanız ancak balayı otelinizden ve yaşamak istediğiniz tatil tecrübesinden emin değilseniz size bu konuda biraz yardımcı olalım ve kışın balayına çıkacaklar için şu ipuçlarını verelim…

1. Balayı planını erken yapmak

Balayı planını olabildiğince erken yaparak, erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilir, hayal ettiğinizden çok daha lüks bir otelde, çok daha uzun bir balayı yaşayabilirsiniz. Ayrıca, tatilinizi geçirmeyi çok istediğiniz bir otel için eğer erkenden rezervasyon yaptırmazsanız yer bulamama ihtimaliniz olabilir.

Balayınız için yurtdışı turlar size iyi bir seçenek gibi geliyorsa, önceden pasaport ve vize işlemleri için zamana ihtiyacınız olabilir. Dolayısıyla, balayı konusunda erken hareket etmekte fayda var.

2. Balayını hangi iklim koşullarında geçirmek istediğinize karar vermek

Kışın balayına çıkan çiftler, sadece kış tatili yapmak zorunda değil. Yurtdışı tur seçenekleri arasında, kış mevsiminde yazı yaşayabileceğiniz Uzakdoğu turları var. Bu sayede, kış aylarında yaz tatili yapabilmeniz, denizden ve güneşten yararlanabilmeniz mümkün.

Eğer, çok sık kar yağmayan bir Akdeniz şehrinde yaşıyorsanız, doyasıya kar tatili yapabileceğiniz ve kış sporları aktivitelerine katılabileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Şömine başında sıcak çikolata veya şarap keyfi yapmak da cabası… Bunun için kayak otelleri veya yurtdışı kayak turları seçeneklerine bir göz gezdirebilirsiniz.

Kışın balayına çıkacaklar için ipuçları

3. Balayında katılabileceğiniz aktiviteler

Temalı balayı otelleri, termal oteller ve elbette gideceğiniz otelin konumuna ve verdiği hizmetlere göre; spa, bisiklet turu, tırmanış, dalış gibi pek çok maceralı veya dinlendirici seçenek arasından seçim yapmanız gerekir. Eşinizle ortak zevklerinize göre değerlendireceğiniz seçenekler arasından, size en çok keyif verecek aktivite alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz. Unutulmaz balayı tecrübeniz ve fotoğraflarla ölümsüzleştireceğiniz hatıralarınızı hayal etmeye çalışın. Bu şekilde nerede konaklamak isteyebileceğinize daha kolay karar verebilirsiniz.

4. Balayı oteli hizmetleri

Balayı için seçtiğiniz otelin özel balayı hizmetleri olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.Böylece odanızda balayı süslemeleri ve ikramlarla karşılanabilir, size özel hazırlanmış kahvaltı ve yemek masalarında romantik dakikalar geçirebilirsiniz.

Ayrıca, yine size özel hazırlanacak ve hatıra olarak saklayabileceğiniz, konakladığınız otelin logosu basılı hediyelik eşyalar da bazı otellerin balayı hizmetleri arasında yer alıyor. Otelin temasına veya konakladığınız iklime göre de farklılık gösterebilen bu hediyelik eşyalar, şu an için çok önemli bir detay gibi görünmese de ilerleyen zamanlarda eşyalarınız arasında elinize geçtiği zaman güzel anıların canlanmasını sağlar.

Kışın balayına çıkacaklar için ipuçları

Siz de güzel hatıralarla sonlandırabileceğiniz, hatırladıkça sizi gülümsetecek anlar yaşayabileceğiniz bir balayı geçirmek isterseniz, CoralTatil ile farklı yurtdışı turlar, kayak ve balayı otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.