Kış tatili için Mavrovo kayak turu çok iyi fikir!

Kış sporu tutkunları bu kış için tatillerini geçirebilecekleri alternatifleri değerlendirmeye başladı bile. Farklı kayak merkezlerinde kış sporları yapmayı seven ve her seferinde farklı bir tatil tecrübesi yaşamak isteyenler için CoralTatil yurt dışı turları ile benzersiz seçenekler sunuyor. Makedonya’nın kış turizmi merkezi olan Mavrovo da bu alternatiflerden biri.

Tarihte yarım asrı aşkın süre, Osmanlı hakimiyetinde kalarak kültürümüzden izler taşıyan, Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden biri olan Makedonya, hala Türklerin yoğunlukla bulunduğu bir ülke. Birçok yurt dışı turu seçeneğiyle gezme fırsatı bulabileceğiniz Makedonya’da kendinizi ülkenizdeymiş gibi rahat ve güvende hissedebilirsiniz. Peki bu misafirperver topraklarda, kış tatilinizi geçirmek istemez misiniz? Eğer böyle bir tatil düşlüyor, aynı zamanda da iyi bir kayak merkezi arıyorsanız, Mavrovo aradığınız destinasyon olabilir…

Mavrovo’ya hoşgeldiniz

Kayak merkezinin bulunduğu vadi bölgesine adını veren Mavrovo, Bistra Dağı’nın sunduğu doğal koşullarla kış sporları için ideal bir yapıya sahip. 2 bin metreden yüksek birçok zirvesi olan Bistra Dağı’nda bulunan kayak merkezi, her yıl kış aylarında dünyanın dört bir yanından birçok turisti ağırlıyor. Öyle ki Mavrovo’da bulunan her bir teleski, senkronize çalışarak saatte yaklaşık 5 bin kişi taşıma kapasitesine ulaşıyor.

Her yıl gelişerek daha fazla ziyaretçiyi ağırlaması beklenen Mavrovo için yeni planlar da yapılıyor. Bu planlar arasında kayakla atlama pisti inşası de yer alıyor. Deniz seviyesinden bin 960 metre yükseklikten başlayan ve bin 250 metreye kadar devam eden kayak pistlerine eklenmesi beklenen kayakla atlama pisti, kış sporlarıyla uğraşanları sevindirecek gibi görünüyor.

Kış tatili için Mavrovo kayak turu çok iyi fikir!

 

Mavrovo’da gece kayak keyfi

Kısa bir süre önce yenilenerek telesiyej ve lift kapasitesi artıran kayak merkezinin kaliteli bir ışıklandırmaya sahip olması ve gece 22:00’ye kadar kayak yapma olanağı sunması, Mavrovo’nun bu anlamda Avrupa’daki diğer popüler kayak merkezlerinin önüne geçmesini sağlıyor. Tüm bu avantajlarının yanı sıra Mavrovo’nun başkent Üsküp’e yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunması, ulaşım kolaylığı açısında da bölgenin kayak severler tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Mavrovo sahip olduğu kaliteli tesisler ve kış sporlarına son derece uygun olan doğasıyla sizin de kış tatili alternatifleriniz arasında yer alabilir.

Siz de kış sporlarıyla ilgileniyor ve iyi bir alternatif arıyorsanız yurt dışı turlar arasından münferit Mavrovo turu seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu kış eğlenceli bir kayak tatili CoralTatil aracılığıyla sizleri bekliyor!