Kış sporu tutkunlarının gözde destinasyonu Soçi

Rusya’nın Karadeniz kıyılarında yer alan, kış sporlarının yanı sıra kaplıcaları ve yaz tatili alternatifleriyle de öne çıkan Soçi, özellikle ev sahipliği yaptığı kış sporlarına yönelik organizasyonlar sayesinde daha fazla kişinin tanıdığı bir turizm şehri haline geldi.

Çok farklı doğal güzelliğe sahip olan bu şehrin en çok bilinen ve kış sporları tutkunlarının sıkça ziyaret ettiği yerlerinden birisi de Krasnaya Polyana beldesi. Mzımta Irmağı vadisinde yer alan ve 2014 Kış Olimpiyatları’nın da düzenlendiği bu kayak merkezinde, CoralTatil farkıyla siz de unutulmaz bir kış tatili tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Büyüleyici bir doğaya uyanmak

Krasnaya Polyana, muhteşem doğasıyla da göz kamaştıran bir belde. Geniş çam ormanları ve zaman zaman bulut inen zirveleriyle, adeta doğanın oluşturduğu bir görsel şöleni sunan bu bölge, Karadeniz’e 39 kilometre mesafede bulunuyor.

Karlarla kaplı Krasnaya Polyana’dan büyük bir liman kenti olan Soçi’ye indiğinizde, çok daha farklı bir havayla karşılaşabilirsiniz. Soçi için bu anlamda Rusya’nın Antalya’sı da denebilir. Sahil şeridi boyunca görebileceğiniz lüks yazlık evleri, bu evlerin etrafını saran yeşil bitki örtüsü ve deniz – kum – güneş için ideal iklimiyle Soçi, Rusya için önemli bir turizm bölgesi.

Kış sporu tutkunlarının gözde destinasyonu Soçi

2014 Kış Olimpiyatları ile birlikte artan kalite standartları

Soçi’nin merkezinde de Krasnaya Polyana’da da, işletmeler her yıl dünyanın farklı yerlerinden pek çok turist ağırlama tecrübesine sahip olduğu için, neredeyse tüm tesisler yüksek konaklama standartlarına sahip. Özellikle 2014 Kış Olimpiyatları’nın ardından hizmet kalitesini artıran ve misafirlerine kaliteli bir tatil tecrübesi sunmak için kendini sürekli yenileyen bir işletme kültürüyle çalışan Soçi tesislerinde, siz de bambaşka bir kültürle tanışabilirsiniz.

CoralTatil ile sömestr turları seçeneklerini değerlendirerek, kış sporları tutkunları arasına karışmak, aynı zamanda yeni bir şehri doğası, kültürü ve tarihiyle keşfetmek için münferit Soçi kayak turu alternatifini değerlendirebilirsiniz.