Valiziniz hazırsa doğru Kıbrıs’a!..

Kıbrıs… Tam adıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), bizim deyişimizle “yavru vatan”. Uçakla sadece bir saatten biraz daha fazla bir mesafede olduğu için kısa ya da uzun tatiller için rahatlıkla tercih edilebilirsiniz. Pek çok kültürel aktivite de bulunabileceğiniz; kızgın kumlardan serin sulara atlayabileceğiniz bir yer.

Pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ada, eski devirlere ait pek çok iz taşıyor. Bu nedenle de Kıbrıs’ta gezilecek, görülecek yerler listesi oldukça uzun. Beşparmak Dağları’ndan tarihi kalelere, Akdeniz’in sıcak kumlarında doya doya güneşlenebileceğiniz yerlere, farklı zevke uygun deniz sporlarına kadar Kıbrıs otelleri, ziyaretçilerini bekliyor.

Lefkoşa

Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında yer alıyor. Adanın en kalabalık ve en hareketli şehri ve aynı zamanda da başkenti. Kıbrıs’ın kalbinin attığı nokta da diyebiliriz. Selimiye Camii, Büyük Han, Lefkoşa Surları, Girne Kapısı ve Bedesten gezip görebileceğiniz önemli yerler arasında.

Gazi Mağusa

Adanın en güzel yerlerinden biri de hiç şüphesiz Gazi Mağusa’da. Salamis Harabeleri, Othello Kalesi, Venedik Sarayı, Lala Mustafa Paşa Camii, Gazi Mağusa’daki tarihi güzelliklerden sadece bazıları.

Girne

Kıbrıs’ta en çok ziyaret edilen yerlerin başında Girne geliyor. Özellikle Girne Kalesi listenin başında yer alıyor. Bunun dışında Buffaveneto Kalesi, her sene konserlere ve müzik festivallerine ev sahipliği yapan barış manastırı olarak da bilinen Bellapais Manastırı, İkon Müzesi, Anthipanitis Kilisesi, Batık Gemi Müzesi, St. Hilarion Kalesi, Lambousa, Hz. Ömer Tekkesi, Girne Limanı görebileceğiniz diğer yerler arasında.

Eğer tatilinizi, alabildiğince uzanan kumsalı ve eşsiz sahili ile Kıbrıs’ın en güzel otellerinden birinde geçirmeyi hayal ediyorsanız; CoralTatil’i ziyaret etmeyi unutmayın! Valiziniz hazırsa, haydi doğru Kıbrıs’a…