İzmir’e gidecekler için tatil rehberi

İzmir… Tarihi, insanı, denizi, kızları, çiğdemi, gevreği, boyozu ile tam bir doğa harikası. Turistler için, İzmir mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerden biri. Tapınakları ve surları ile sizi binlerce yıl öncesine götürebilir, yemekleri, doğası ve manzarası ile başınızı döndürebilir.

Bütün bu özellikleri sayesinde her sene milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağarlayan İzmir, görenlerin ayrılamadığı, ayrılanların da bir sonraki yıl mutlaka uğradığı bir yer. CoralTatil, gezmek için az zamanı olanlara, ama İzmir’i köşe bucak tanımak isteyenlere tatil rehberliği yapıyor. Bakalım İzmir’de gezip görülesi, gördükçe çok sevilesi o yerler nerelermiş?

Çeşme

İzmir denince akla ilk gelen yerlerden biri hiç şüphesiz Çeşme. Deniz, güneş, kum, sörf, kültür ve tarih turizmi açısından Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri. Son yıllarda yaz sezonun gözde mekanlarından biri haline gelen Çeşme; otelleri, yazlık evleri, pansiyonları ile tatil için çok çeşitli konaklama seçenekleri sunuyor.

Foça

Foça, İzmir’in en şirin tatil kasabalarından biri. Son derece temiz ve berrak olan denizi ve plajları ile her yıl milyonlarca kişi tarafınfan ziyaret ediliyor. Ayrıca türleri koruma altına alınan ve nadir rastlanan Akdeniz Foku’nun yaşam alanlarından biri.

Urla

Urla, şehir hayatının kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak isteyenlerin ilk tercih ettiği ilçelerden biri. Diğer ilçeler gibi bu ilçenin de arkeolojik öneme sahip birçok yeri var. İzmir’liler için de müthiş bir yaşam alanı olan Urla, zeytin ağaçları ile çevrili, doğayla içiçe bir yer.

Selçuk

Tatil rehberliğimizliğimiz Selçuk’la devam ediyor. İzmir’e gidip de Selçuk’u gezmemek olmaz. Çünkü Selçuk sadece Türkiye’nin değil dünyaca ünlü arkeolojik öneme sahip ilçelerden biri ve Dünya’nın yeri harikasından biri olan Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında yer alıyor. İzmir’in en ziyaret edilen ve en çok beğenilen beldelerinden biri olan Selçuk’ta kendinizi bir müzenin içinde geziyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Bergama

Selçuk gibi Bergama’nın tarihi de Antik çağlara dayanıyor. Bergama, dağ ve yaylaları ile de doğa tutkunlarının uğrak yerleri arasında yer alıyor. Doğa ile içiçe bir tatil düşünenler ya da çadırını alıp kamp yapmak isteyenler için Bergama uygun bir seçenek olabilir.

Seferihisar

Tatil rehberimizdeki bir diğer yer ise Seferihisar. Binlerce yıllık geçmişi ile Seferihisar tarihi güzelliklerini koruyan ve çok değişmeyen nadir yerlerden biri. Dünyanın en iyi sörf alanlarından biri olarak da bilinen Seferihisar, her sene yerli ve yabancı binlerce sörfçüyü ağırlıyor.

Özdere

Denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı ve tertemiz havası ile  Özdere, özellikle deniz tatili sevenlere yeşile, maviye doyacakları bir tatil keyfi sunuyor. Ayrıca bu doğa harikası ilçede konaklamak isteyenler için her şey dahil beş yıldızlı oteller de var.

Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan ve binlerce yıllık tarihi geçmişi ile her yıl milyonlarca turisti ağarlayan İzmir, siz değerli konuklarını bekliyor. Gitmek isteyenlereyse CoralTatil rehberlik yapıyor! İzmir’e gitmeyen, gidip de gezmeyen kalmasın….