İspanya tatil rehberi: Neden İspanya?

Boğa güreşi, Flamenko ve esmer, sıcakkanlı, müzik tutkunu insanların ülkesi İspanya; köklü tarihi, Katolik inancının yaygın olduğu topraklarında bu inanca dair izler barındıran eserleri ve kuvvetli aile bağlarıyla, Akdeniz iklimi kültürünü tam anlamıyla yansıtan bir ülke.

Tarihi ve kültürel zenginliği yoğun bir ülke olması nedeniyle, İspanya seyahati öncesi bu ülkede gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri araştırarak, bir tatil rehberi oluşturmak faydalı olabilir.

Gelin, tatilinizde onca ülke arasında neden İspanya’yı tercih etmeniz gerektiğine bir göz atalım…

Neden İspanya?

  • Akdeniz kültürünün hakim olduğu İspanya, görüp görebileceğiniz en sıcakkanlı insanların bir araya geldikleri bir ülke. Ülkemizde övündüğümüz Türk  misafirperverliğine benzer yakınlığı İspanya’da da görmek sizi şaşırtmasın.
  • Yemeklerin, sahillerin ve tarihi yapıların en iyi örneklerine İspanya’da rastlamanız mümkün.
  • İber Yarımadası’nda vaktiyle Arapların etkisi altında kalan bölgelerin, yani Endülüs’ün kendine has büyüsü ve oryantalist yapısıyla, Osmanlı tarihiyle paralel  ve dolayısıyla size yakın gelecek izler bulabilirsiniz.
  • İspanyolların futbol açısından dünyada otorite olarak kabul edildiklerini ve futbola en az Türkler kadar düşkün olduklarını belki de belirtmeye gerek bile yok. Ayrıca, yalnızca futbolda değil, sporun her dalında iddialı olmaları nedeniyle İspanya’nın sürekli çeşitli spor karşılaşmaları ve aktivitelerinin yapıldığı bir ülke olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
  • İspanya, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi ülkenin bir kısmının Kasım ayında bile denize girdiği, bir kısmınınsa aynı anda kayak yapmakta olduğu bir iklime sahip. Kısacası bu ülke her türlü tatil beklentinizi karşılayabilir.
  • Tarihe önem verilen bu ülkede, yeni yapılan binalarda bile eskiye sadık kalındığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız işte size benzersiz eserlerle dolu kocaman bir fotoğraf stüdyosu…

İspanya tatil rehberi: Neden İspanya?

İspanya turlarına dair…

Tüm bunların ışığında siz de İspanya için heyecanlanıyor ve bir an evvel bu ülkeyi gezmek, o büyüleyici şehirlerini dolaşmak istiyorsanız işte CoralTatil ile İspanya turları seçenekleri şöyle…

Barselona turu

Katalanların başkenti, dünya futbol camiasının kalbi, sanatın, kültürün İspanyol cazibesini yansıttığı şehir Barselona’yı, gezilecek görülecek tüm yerleriyle doyasıya yaşamak ister misiniz? 3 gece 4 gün süren Barselona turu, artık Barselona ile özdeşleşmiş La Sagrada Familia Kilisesi’nden başlayarak, Dali Müzesi, Onyar Nehri kıyısındaki masal kent Gerona ve daha pekçokları için sizleri bekliyor.

Barselona – Valencia – Madrid turu

Başkent Madrid, “güç”ün diğer adı Valencia ve sanat, spor, kültür hazinesi Barselona’yı gezip görerek, çok farklı bir tatil tecrübesi yaşamak, bu şehirlerin en ünlü yapıları ve yerlerini, doğal ve tarihi zenginliklerini tanımak istiyorsanız, Barselona – Valencia – Madrid turu tam size göre.

İspanya tatil rehberi: Neden İspanya?

Büyük İspanya turu

Ve işte tüm İspanya ayaklarınızın altında… İspanya’nın en önemli kültür miraslarının bulunduğu, alışveriş, spor, tarih ve doğal güzelliklerin en önemli temsilcileri, İspanya’nın en önemli destinasyonları Malaga, Sevilla, Cordoba, Madrid, Valencia, Barselona ve Bilbao’yu gezmek, İspanyol ruhunu yaşamak istiyorsanız Büyük İspanya turu sizlerle…

Endülüs & Lizbon turu

Arap kültürünün etkisi altında kalan ve bu mistik kültürden izleri yaşayışlarında, eserlerinde, kısacası İspanya’nın belli bir kesiminin havasında soluyabileceğiniz Endülüs ve Portekiz’in başkenti Lizbon’da çok farklı, çok cazip bir tatil seçeneği olan Endülüs & Lizbon turu hayal dünyanızda yeni kapılar açacak kadar ilham verici…

Tüm bu seçenekler ışığında siz de İspanya turları arasından seçeneklerinizi değerlendirmek isterseniz, CoralTatil ile en uygun tur organizasyonlarına ve ödeme kolaylıklarına bir göz atabilirsiniz.