En iyi 3 yolculuk filmi

Bazı filmler bizi o kadar içerisine çekiyor ki, bittiği zaman gerçek dünyaya ayak uydurmak biraz zaman alabiliyor. Özellikle filmin kahramanlarının diyar diyar dolaştığı, muhteşem görsellikteki doğal setler, o anda orada olmanın vereceği heyecanı düşündükçe gözümüze daha olağanüstü görünebiliyor.

Sinema zaten gerçek hayattan biraz kopabilmek, değişik heyecanlar yaşamak için seçilen en yaygın eğlence türü. Tüm sanat dallarının bütün nimetlerinden yararlanılarak seyirciye aktarılan türlü hikayeler, izleyende çoğu zaman “keşke orada olsam” hissi yaratabiliyor. Görüntü, müzik, renkler, ışık ve mekanlar seyircileri büyülediği kadar onlarda seyahat etme isteği de uyandırabiliyor.

İşte sizi bir an önce tatile çıkmanız için harekete geçirecek en iyi 3 yolculuk film…

Vicky, Christina Barcelona

Vicky, Christina Barcelona, yönetmenWoody Allen bu filmi başka bir şehirde çekebilirmiş diyemeyeceğiniz bir film. Görenlerin hayranlıklarını gizleyemediği Barcelona, Vicky (Rebecca Hall) ve Cristina’nın (Scarlett Johanson) romantik serüvenlerinin fonunda büyülü bir şekilde yer alıyor.

Filmin başkahramanları olan bu iki Amerikalı genç kadın, İspanya’da bir yaz geçirmeye karar verirler. Burada tuhaf bir sanatçı olan Gonzalo (Javier Bardem) ve onun güzel olduğu kadar dengesiz eski eşi Maria Elena (Penélope Cruz) ile tanışırlar. Film boyunca Vicky ile Cristina’nın tutkulu romantik öyküsü, Barcelona kentinin derin atmosferinde sarmal bir aşk üçgenine doğru izleyiciyi içine çeker.

En iyi 3 yolculuk filmi

Eğer film hoşunuza giderse siz de CoralTatil fırsatlarından yararlanarak Barcelona turlarına katılıp bu muhteşem Woddy Allen filminin mekanlarını, kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Before Sunrise (Gün Doğmadan)

Yüksek lisans öğrencisi Fransız Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte – Viyana treninde bir çiftin kavgası sırasında tesadüfen tanışır. Jesse, Celine’e, ertesi gün uçağa bineceğini, ancak kalacak bir yere verecek parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyleyerek Celine’den kendisine eşlik etmesini ister. İki genç Viyana’da 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe doğru yürüdüklerinin farkında değildirler.

Before Sunrise; vals, çikolata ve romantik aşkların kenti Viyana’da Celine ve Jesse’nin dolaştığı sokaklarda yürümek için içinizde muazzam bir istek uyandırabilecek bir film. CoralTatil’in Viyana-Prag turlarıyla bu heyecanı sizler de tecrübe edebilirsiniz.

En iyi 3 yolculuk filmi

The Beach (Kumsal)

Amerikalı genç otostopçu olan Richard (Leonardo DiCaprio), Avrupalı bir grup bohem arkadaşıyla birlikte Asya’yı dolaşırken kimsenin bilmediği bir harita bulur. Harita henüz keşfedilmemiş bir tropik adanın yerini işaret etmektedir. Cenneti bulduğunu düşünen Richard, arkadaşlarıyla beraber burada ütopik bir dünya kurmaya karar verir. Ancak  cennete ulaşmanın da bir bedeli olduğunu görürler.

En iyi 3 yolculuk filmi

CoralTatil’in yılbaşıdaki Bangkok-Phuket ve Bangkok-Pattaya turları sizi tam da The Beach filminin doğal setine götürüyor.

Aklınızı başınızdan alan bu filmlerde gördüğünüz muazzam mekanları, kendi gözlerinizle görebilmek için CoralTatil’in sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.