Şifalı sulara ev sahipliği yapan termal oteller

Mitolojinin tarihle buluştuğu kıyılara sahip, mistik ve büyüleyici hikayelerin kaynağı Ege kıyılarına yakın olan  termal oteller, bu yörenin ayrıcalıklarını sizlere en konforlu ve lüks haliyle sunuyor.

Efsanelere konu olan ve eski çağlardan bu yana şifalı olduğuna inanılan termal su kaynaklarının bulunduğu bu bölgede iklimin dinlendirici ve huzur veren havasında, kendinizi her zamankinden daha iyi hissedeceğiniz bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Gelin bu bölgenin öne çıkan termal otellerinden Adrina Hotel De Luxe Health & Spa ve Altın Yunus Resort & Thermal Hotel’i daha yakından tanıyalım…

Kaz Dağları’nın yeşili ve Ege’nin büyüleyici maviliği buluşuyor

Tarihi antik çağlara dayanan Balıkesir şehri, adını Lidya dilinde kayın ağacı olarak bilinen, Misya kelimesinden alır. Balıkesir’in en önemli ilçelerinden biri olan Edremit’e de ismini, Lidya Kralı Krezüs’ün kardeşi Adramys verir. İşte, Adrina Hotel De Luxe Health & Spa böyle bir tarihe sahip olan bir coğrafya üzerine bulunuyor.

Ege’nin şifalı sularına ev sahipliği yapan termal oteller

Adrina Hotel De Luxe Health & Spa modern ve minimalist bir mimariye sahip. Misafirlerine Kaz Dağları’nın huzurlu havası, bölgenin mitolojik büyüsü içerisinde geçirecekleri benzersiz bir tatil tecrübesi sunan Adrina Hotel De Luxe Health & Spa, aynı zamanda sağlık ve güzellik konusunda uzman ekipleriyle tatilden daha fazlasını vadediyor.

Termal ve spa hizmetleri: Antik çağlardan bu yana şifa dağıttığına inanılan bu bölgenin termal sularında, kendinizi tepeden tırnağa yenilemeye ne dersiniz? Termal suların iyileştirici özelliklerinin farklı kürlerle; kronik romatizmal hastalıklar, kolestrol ve şeker dengeleme, astım, sinüzit gibi hastalıklara çare olabildiği biliniyor. Siz de tesisin termal sularında uygulanan çeşitli kürlerle kronikleşen rahatsızlıklarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Thai, Bali, Hint baş masajı, aroma terapi, bal, Lomi Lomi masajı, refleksoloji, deniz tuzu bakımı, lenf drenaj masajı, yosun ve çamur bakımları ve daha birçok alternatifi Adrina Hotel De Luxe Health & Spa’nın sunduğu terapi ve bakım hizmetleri arasında bulabilirsiniz.

Adını efsanalerden alan bir tesiste unutulmaz bir tatil

Mitolojik efsanelerde yer alan ismiyle misafirlerinin ilgisini çeken ve Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Çeşme’de yer alan Altın Yunus Resort & Thermal Hotel 1992 yılından bu yana misafirlerine unutulmaz tatiller yaşatıyor.

Ege’nin şifalı sularına ev sahipliği yapan termal oteller

Otelin ismini aldığı efsaneye göre bir balıkçı köyünde annesiyle yaşayan ve Ege’nin en güzel çocuğu olarak bilinen Hermais, arkadaşlarıyla oynarken denizde kaybolur. Bir balıkçı onu ışıltılı altın saçlarına güneş vurunca bir yunusun sırtında görür. Ancak yunus ve çocuğun hayatları karaya çıktıkları anda son bulur. Yunus ve Hermias’ın son olarak görüldükleri bu yere, 20 metre yüksekliğinde sonradan yıkılan altından dev bir heykel yapıldığına inanılır.

Termal ve spa hizmetleri: Altın Yunus Resort & Thermal Hotel adını aldığı bu efsanenin yanı sıra, işletme olarak özellikle spa, termal hizmetleri ve bu alandaki uzmanlığıyla da ön plana çıkıyor. Peeling ve buhar odaları, cilt temizleme ve arındırma kürleri, masajlar, anti-aging bakımlar, çamur ve yosun bakımları, solaryum ve terapi gibi birçok seçenek otelin hizmetleri arasında yer alıyor. Spa ve termal hizmetleriyle müşterilerinden tam not alan otelde; sauna, hamam ve fitness salonlarında bulunuyor.

Siz de  Adrina Hotel De Luxe Health & Spa ve Altın Yunus Resort & Thermal Hotel’in efsanevi sahillerinde, spa ve termal hizmetlerinden faydalanarak eşsiz bir tatil yaşamak istiyorsanız, CoralTatil’in rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.