Ege ve Akdeniz turları ile tatil tecrübeleriniz arasında rüya gibi anılara yer açın

Turizm sektörünün lokomotifi olan Ege ve Akdeniz bölgeleri masmavi denizi, henüz keşfedilmemiş bakir koyları, antik çağlardan gelen tarihsel kalıntıları, hem tatil köyleri hem de butik otelleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesi. Eğer siz de etkileyici bir tatil tecrübesi yaşamak istiyorsanız, Ege ve Akdeniz turları ile bu topraklardaki yaşanmışlıkları keşfedebilir, bu bölgelerdeki doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Mavi – yeşil bir rüyanın içindeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlayan Ege ve Akdeniz kıyıları, asırlardan beri pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmanın çarpıcı izlerini taşıyor. Tarihe ışık tutan ve ziyaretçilerini binlerce yıl öncesine götüren antik kentler, tarihin bu bölgelerde pek çok hikayenin gizli kaldığının birer kanıtı gibi. Bu eşsiz güzellikleri yerinde görmek ve tanımak, Ege ve Akdeniz turları ile mümkün. Bu nedenle, Ege ve Akdeniz turları seçeneğini tatil alternatifleriniz arasında değerlendirmeyi unutmayın. Gelin, Ege ve Akdeniz turları ile gezip görebileceğiniz yerlere şöyle bir göz atalım…

Kuzey Ege turu ile tatilin tadı damağınızda kalacak

Ege kıyıları her zaman davetkar ve sürprizlerle dolu. CoralTatil ile yapacağınız Kuzey Ege turu da düşlediğinizden daha fazlasını size sunmayı vadediyor. Bölgenin son zamanlarda sıkça ziyaret edilen küçük ve adı gibi şirin olan köyü Şirince, Kuzey Ege Turu’nun ilk duraklarından.

Şirince hem sakin ve huzur dolu, hem de meyve şaraplarının güzelliğiyle ün salmış bir tatil beldesi. Dar sokaklarını tırmanarak ulaşacağınız kilise, beldeyi kuş bakışı görüyor. Dolayısıyla Şirince’ye farklı bir gözden bakabilir, muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ege ve Akdeniz Turları ile tatil tecrübeleriniz arasında rüya gibi anılara yer açın

 

Turun diğer bir durağı dünyanın dört bir yanından turistleri kendine çeken en önemli antik kentlerden biri, Efes Antik Kenti. Antik Kent’i gezerken gördüğünüz her yapı sizi daha da şaşırtabilir. Ünlü Celcius Kütüphanesi, Skolastika Hamamları, Hadrian Tapınağı, Trojan Çeşmesi göreceğiniz sayısız eserden sadece bir kaçı.

Ege’nin belki de en ünlü kasabası olan Alaçatı’yı görmeden Kuzey Ege turu tamamlanmış olmaz. Tarihi taş evleri, dar ara sokakları ve telaşsız günlük yaşantısıyla Alaçatı, şehrin yorucu etkisini üzerinizden atarken, size bambaşka bir kültürü tanıma şansı veriyor. Örneğin, burada kurulan, yöresel ürünler satan pazardan doğal meyve ve sebzeleri, yöreye has otları almak kasabanın ritüellerinden. Ayrıca, başka yöresel tatları da denemek istiyorsanız, kasabanın sakız kokan ev kurabiyelerini de deneyebilirsiniz.

Akdeniz (Pamfilya) turu ile zamanda yolculuk

Günümüzde Antalya’nın doğusunu kapsayan Likya ve Kilikya antik kentleri arasında kalan bölgede yer alan Pamfilya, sizi tarihin derinliklerine yolculuk yapacağınız muhteşem bir tatile çağırıyor. Akdeniz (Pamfilya) turu, sizleri birbirinden farklı uygarlıklara yurt olan bu toprakların mavi bayraklı koylarını ve yemyeşil doğasıyla tanışmaya davet ediyor.

Doğal sit alanı olan ve koruma altındaki Olimpos Antik Kenti, turun ilk ziyaret noktalarından. Dar patika yoldan yürüdüğünüzde karşınıza çıkan antik kalıntılar sizi etkisi altına alacak. Yürüyüşleriniz sırasında size eşlik eden akarsularla, Akdeniz’in engin maviliklerine kadar birlikte ilerleyebilirsiniz.

Bir sonraki durak olan Alanya, Antalya’nın turist akınına uğrayan en büyük ilçelerinden biri. Bölgede yer alan Selçuklu eserleri, bu bölgenin en az denizi ve güneşi kadar etkileyici. Dönemin sultanı olan Alaattin Keykubat tarafından yaptırılan Kızıl Kule, burada bulunan en önemli eserlerinden biri. Adını ise, kule duvarlarının örüldüğü kızıl tuğlalardan alıyor. Bu görkemli yapıyı ziyaret edebilir, tarihin izlerini taşıyan bu eser hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ege ve Akdeniz Turları ile tatil tecrübeleriniz arasında rüya gibi anılara yer açın

 

Tur kapsamında görülecek en özel yerlerden bir diğeri de şüphesiz Kekova Batık Kenti. Tekne turu ile görülecek olan Kekova Adası, Korsan Mağarası, Gökkaya Koyu, Üçağız Koyu ve Kaleköy koylarında antik kalıntıların arasında yüzebilir, böylesi unutulmaz bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Siz de Ege ve Akdeniz turları ile tatil tecrübeleriniz arasında bambaşka hatıralar için kendinize yer açın. CoralTatil fırsatlarıyla bu birbirinden cazip tur alternatiflerini değerlendirmeyi unutmayın.