Daha önceden yurtdışı turu yapmayanların Fransa’da hayalini kurdukları 4 yer

Eğer daha önce Fransa’ya gitmediyseniz çok büyük ihtimalle siz de bu büyülü ülkeye en azından bir kez görmek için can atanlardan birisinizdir. Peki bir yurtdışı turu esnasında uğrayabileceğiniz Fransa’da nereyi görmek isterdiniz hiç düşündünüz mü? Bu soruyu sorduğumuz kişilerin yüzde 99’u Eyfel Kulesi ve Eyfel’in ihtişamını düşündüğümüzde haksız da değiller. Ama Fransa sadece Eyfel’den ibaret değil. İşte romantizim ve aşk dolu Fransa’yla ilgili en çok hayal kurulan o 4 yer…

Şanzalize – Paris

Adını çok sık duyduğumuz Şanzelize, Paris’in en uzun caddesi. Burada birbirinden güzel restoran ve cafe’lerde keyif yapabilir, ünlü markaların mağazalarında alışveriş yaparak gününüzü geçirebilirsiniz. Eğer siz de kalabalıktan ve şehir hayatından keyif alanlardansanız burası mutlaka görmesi gereken bir yer.

Nice – Cannes

Nice ve Cannes, Fransa’nın yazlık, denize girilebilecek yerleri arasında anılsa da şöhretleri bununla sınırlı değil. Nice’in muhteşem doğası ve Cannes’daki ünlü festival Fransa’ya gittiğinizde mutlaka görülmeyi hak ediyor.

Daha önceden yurtdışı turu yapmayanların Fransa’da hayalini kurdukları 4 yer

Eyfel Kulesi – Paris

Neredeyse Fransa ile özdeşleşmiş olan Eyfel Kulesi yılda yaklaşık 6 milyon kişinin ziyaret ettiği benzersiz bir yapı. Işıklandırıldığında ise daha da görkemli bir görüntüye kavuşuyor.

Bordeaux

Eğer Paris aşkın başkentise,  Bordeaux’da da kesinlikle şarabın başkenti. Fransa’nın güneybatısında yer alan ve yaklaşık 250 bin nüfusa sahip bu liman şehri ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biri. Bordeaux’ya gitmişken Bordeaux şarabı tatmanızı ve Çağdaş Sanat Müzesi’ni ziyaret etmenizi önerebiliriz. CoralTatil Fransa’ya gitmeyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Daha önceden yurt dışına çıkmadıysanız tercihinizi Fransa turlarından yana kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece online rezervasyon yaptırmak ya da tatil danışmanımızdan bilgi almak. CoralTatil’le her şey mümkün…