Büyük İtalya turu sizleri Akdeniz büyüsünün etkisi altına alacak

Akdeniz iklimi, tatile daha enerjik ve keyifli başlamak için insanlar üzerinde özel bir etkiye sahip. Büyüleyici kıyıları, neşeli insanları ve muhteşem doğasıyla Akdeniz, her yıl milyonlarca insanı ağırlarken, bu insanların birçoğu da yazı çok daha serin, hatta soğuk geçiren ülkelerden gelmiş oluyor. Eğer siz de tam bir sıcak iklim insanıysanız ve yazı eğlenceli, güneşli, tarih ve kültür dolu geçirmek istiyorsanız, Akdeniz ülkelerinden birini bu yaz ilk tatil duraklarınızdan biri olarak belirleyebilirsiniz. Örneğin, tarihi hala capcanlı ayakta duran, aryaların, Leonardo da Vinci’nin, pizzanın, gondolların, Pisa Kulesi’nin, kısacası sanatın, mutfağın, tarihin anavatanı İtalya’yı gezmek, en güzel şehirlerini dolaşmak istemez misiniz? Büyük İtalya turu ile İtalya’yı bambaşka bir gözle tanıma fırsatı bulabilir, daha önce hiç yaşamadığınız bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Vatikan ve San Marino ülkelerini kucaklayan, Rönesans hareketini doğuran bu topraklar, sizleri de etkisi altına alacak. Bu nedenle, her ziyaret edenin tekrar gitme, şehirlerinin eşsiz tarihi sokaklarında tekrar gezme isteğiyle dolduğu, özlediği bir ülke olan İtalya’nın, siz de yüzyıllardır sakladığı sırlarını, tarihi hikayelerini keşfedin. Dilerseniz, Büyük İtalya turuyla gezip görebileceğiniz o muhteşem şehirlerden bazılarına bir göz atalım…

Gondolların kanallarda romantizmi taşıdığı şehir Venedik

Bir şehir hayal edin; evlerin arasında gondollar yüzüyor ve bu gondollarda çiftler birbirinin elini tutarak, şehri, gökyüzünü, eski evleri izleyerek geziyorlar. İşte Venedik, böylesine romantik ve aşkın, şehrin kanalları arasında dolaştığı bir şehir. Köprülerle birbirine bağlanan Venedik’e, Köprülerin Şehri, Maskelerin Şehri, Adriyatik’in Kraliçesi gibi isimler takılması, bu şehrin herkes için ayrı bir anlam taşıdığını gösteriyor. Ancak, herkes Venedik’te aşkın ölümsüzleştiği konusunda aynı fikirde gibi görünüyor.

Büyük İtalya turu sizleri Akdeniz büyüsünün etkisi altına alacak

Elbette bu büyüleyici şehir, yalnızca kanallardan ibaret değil. Şehir, İtalyan’ın pek çok kentinde olduğu gibi zamana meydan okuyan tarihi yapılardan oluşuyor. San Marco Meydanı ve burada bulunan San Marco Kilisesi de bu tarihi yapılardan başlıcaları. Dünyanın en önemli tarihi kişiliklerinden, devlet adamı Napolyon Bonapart, bu meydan için dünyanın en güzel şenlik alanı derken, yine dünyaca ünlü yazar Alfred de Musset ise Avrupa’nın Salonu benzetmesini yapmışlardır. İtalya’nın meşhur kahvelerinin servis edildiği kafelerin bulunduğu, bu nedenle meydana kadar kahve kokusunun yayıldığı bir ortamda, tüm görkemiyle yükselen San Marco Kilisesi’ni gezebilir, Venedik’in büyüsüne kapılmış diğer telaşsız insanlar arasında kentin tadını çıkarabilirsiniz.

Kalbi Arno Nehri’nin derinliklerinde atan şehir Floransa

Avrupa’nın önemli ticaret merkezlerinden biri olması bir yana, kalbinden geçen Arno Nehri boyunca kıyılarında romantizmi, sanatı, tarihi ve daha pek çok güzelliği yaşatan Floransa, Rönesans’ın ünlü ressamlarına da ev sahipliği yapmış bir şehir olarak öne çıkıyor. Şehrin merkezi olarak kabul edilen Cisterne Meydanı’ndan başlayarak, şehrin pek çok yerinde görkemli yapılara, sokak sanatçılarına ve bu duygu dolu şehirde aşklarının tadını doyasıya çıkaran çiftlere rastlayabilirsiniz.

Büyük İtalya turu sizleri Akdeniz büyüsünün etkisi altına alacak

Elbette ticaret merkezlerinden biri olması, Floransa’yı aynı zamanda alışveriş tutkunları için de cazip bir destinasyon haline getiriyor. Dünyaca ünlü markaların ürünlerini en hesaplı fiyatlarıyla bulabileceğiniz mağazalardan alışveriş yapma imkanı da Floransa’da sizleri bekliyor olacak.

Tarihin tüm canlılığıyla sizi izlediği şehir Roma

Bazen geçtiğiniz bir sokakta ya da gezdiğiniz bir müzede tüm o eski yapıların, heykellerin, kısacası tarihin sizi izlediğini, fark ettiğini hissettiğiniz oldu mu? Eğer henüz böyle bir tecrübe yaşamadıysanız, Roma’nın büyüleyici mimari yapıların pencerelerinde, Colosseum’da kral için ayrılan locada, Aşk Çeşmesi’ndeki meleklerin gözlerinde hala tarihin capcanlı size baktığını hissetmeniz mümkün.

Büyük İtalya turu sizleri Akdeniz büyüsünün etkisi altına alacak

Katoliklerin dini lideri Papa’nın yaşadığı ve Katolik dinin yönetim merkezi olarak kabul edilen Vatikan da Roma sınırları içerisinde yer alıyor. Büyük İtalya turu kapsamında, dilerseniz Roma’yı ziyaret ettiğinizde, birbirinden görkemli tarihi yapıları, müzeleri, çeşmeleriyle Roma’yı gezdikten sonra Vatikan’a da uğrayabilir, buradaki göz alıcı müzeleri ve katedralleri gezebilirsiniz.

Siz de İtalya’nın eşsiz güzelliklerini keşfe çıkmak için bir an önce rezervasyonunuzu yaptırın. CoralTatil ile en uygun ödeme koşullarıyla, Akdeniz’in en çarpıcı ülkelerinden İtalya’yı daha yakından tanımak, buradaki tarih, kültür ve romantizm kokan havayı solumak için daha fazla beklemeyin. İtalya, tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.