Butik otelleri tercih etmek için 7 neden!

Kendi has özellikleri ve bir karakteri olan çoğunlukta özgün konseptteki butik oteller her geçen yıl daha fazla misafire ev sahipliği yapıyor. Eğer siz de samimi ve sıcak bir ortamda, büyük otellerin sunduğu konfora yakın ama içinde kaybolmadan konaklayabileceğiniz bir otel arıyorsanız butik oteller size göre olabilir.

Butik otellerin önemli bir kısmı bulundukları coğrafyada gezilecek ve görülecek yerlere yakın konumlanıyorlar. Hatta çoğu zaman eski konaklar, kale veya han gibi tarihi ve kültürel dokularak sahip mekanların yeniden tasarlanarak bir otele dönüştürülmesine de sık rastlanıyor. Yani butik otellerde konakladığını otelin kendisi tarihin bir parçası bile olabilir…

Eğer bunlar sizi ikna etmek için yeterli olmadıysa işte size butik otelleri tercih etmek için 7 neden…

Butik otelleri tercih etmek için 7 neden!

  1.  Lüks otellerde kolay kolay bulamayacağınız son derece özgün bir konaklama tecrübesi sunarlar.
  2.  Kalabalıktan uzak, huzurlu bir tatil geçirmek için butik oteller bire birdir.
  3.  Tarihi ve kültürel konumlara yakın olmak istiyorsanız butik otellerin büyük kısmı size bu fırsatı sunar.
  4.  Büyük otellere göre daha samimi bir atmosfer sunarlar.
  5.  Butik otellerde genellikle hem odalar, hem de dğer iç mekanlar olabildiğinde geniş ve ferahtır. Otelin içi bile içinizi açmaya yeter.
  6.  Butik oteller çoğunlukla müşterinin memnuniyetine yüzde 100 odaklanmış olurlar. Bu yüzden bir sorunla bile karşılaşsanız büyük ihtimalle işletmenin sahibi sorununuzu giremek için bizzat uğraşacaktır.
  7.  Büyük otellerin yüzlerce misafirinin her birinin özel istekleri için var olan kurallarını değiştirmeleri pek kolay değildir. Ama bir butik otelde sizin için bazı kuralları esnetmeleri daha kolay olabilir.

 

Yoğun iş hayatından ve şehir gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Çok fazla hazırlık yapmadan ve yabancılık çekmeyeceğiniz küçük ve şirin butik otellerde konaklamak istiyorsanız CoralTatil’in sunduğu çeşitli butik otel seçenekleri arasından kendinize en uygun olanı seçmeniz yeterli. Siz de Hemen CoralTatil’in internet sitesine girin ve kendiniz için en iyi tatil seçeneklerini keşfedin…