Bu yaz Balkanlar turu mu yapsak?

Bu yaz güney sahillerine akın etmeyip değişiklik yapmak isteyenlere, CoralTatil farklı bir tatil avantajı sunuyor. Çoğu zaman haberlerden soğuk hava dalgası ile tanıdığımız Balkanları bir de yerinde ziyaret etmek ve sekiz günlük paket program ile köşe bucak gezmek isteyenler, bu fırsatı kaçırmıyor!

Ülkemize de göç eden ve uzun yıllar beraber yaşadığımız Balkan Türkleri sayesinde gittiğiniz birçok Balkan şehrinde yabancılık hissetmeyeceksiniz.  Balkanlar turu yaparken Osmanlı döneminden izler taşıyan birçok tarihi eseri görebilir, aynı zamanda kendinizi yurdunuzdaymış gibi sıcak bir ortamın içerisinde bulabilirsiniz. Sıcak kanlı insanlarının yanında, doğası ve coğrafyasını gördüğünüzde  neden soğuk hava dalgası ile birlikte anıldığını anlayacağınız Balkanlarda, CoralTatil sayesinde nereleri gezeceğinize gelin birlikte göz atalım…

ÜSKÜP – KALKANDELEN – BİTOLA – RESNE – OHRİD

Sekiz günlük uzun bir Balkan turu programında birçok şehri rahatlıkla ve zaman problemi yaşamadan gezebilirsiniz. Birinci, ikinci ve üçüncü gün Üsküp, Kalkandelen, Bitola, Resne ve Ohrid’in en güzel yerlerini görebileceksiniz. Üsküp’te Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı’nı; Kalkandelen, Bitola ve Resne’de Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camii’yi, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ohrid’e geçtiğinizde ise Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı ve Janna Nehri gezip görebileceğiniz diğer yerler arasında.

SKODRA – BUDVA – ST.STEFAN – SARAYBOSNA – BELGRAD

Dördüncü günden sekinci yani son güne kadar Balkanlarda birçok şehri gezmiş oluyorsunuz. Bu şehirlerden en çok bilinen ve merak edilenler ise hiç şüphesiz Saraybosna ve Belgrad. Osmanlı döneminden çok önemli izler taşıyan bu şehirlerde, faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni görmeniz mümkün. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan Hüsrev Bey adına yapılan camiyi, Saat Kulesi’ni, Saraybosna’da Katolik Katedrali’ni, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ziyaret edebilirsiniz.  Bunların dışında 1. Dünya Savaşı’nın başlangıcında önemli bir rolü olan Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içebilirsiniz.

CoralTatil bu yaz farklı bir yere gitmek isteyen tatilcilere sekiz günlük Balkanlar turu ile unutulmaz bir tatil yaşatmaya hazırlanıyor. Osmanlı’dan günümüze kalan birçok tarihi eseri, kendine has kültürü ve sıcak kanlı insanları ile Balkanlar konuklarını bekliyor.