Bu sömestr safarideyiz

Sömestr tatili; öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından iple çekiliyor. Çocuklar, Eylül ayından bu yana sınavlara ve dönem sonuna hazırlanmak için çok çalıştılar. Artık yavaş yavaş sömestr tatili yaklaşıyor. Sizce de hem çocuklarınız hem de siz eğlenceli ve farklı bir tatil seçeneğini hak etmeniz mi?

Sömestr tatilinin ülkemizin iklim kuşağında kış aylarına denk geliyor olması göz önünde bulundurulursa, soğuğu sevmeyenler, tatil için daha sıcak bir bölgeyi tercih edebilir. Örneğin, Kenya’da safari turu bu alternatifler arasında ilginç bir tercih olarak yer alabilir. Üstelik, bu tatil çocuklarınız için tam bir sürpriz olur. Düşünsenize, kim sömestrı Kenya’da safari turu yaparak geçireceğini tahmin edebilir? Siz de hemen bu büyük sürpriz için kolları sıvayın ve bu sömestr Kenya’yı dolaşın.

Peki, Kenya hakkında neler biliyorsunuz? Hint Okyanusu’nun kıyısındaki bu Afrika ülkesi, ilk çağlardan kalma pek çok fosilin bulunduğu topraklara sahip. Anlayacağınız, dinazorlar da bu egzotik ülkeyi baştan aşağı dolaşmışlar. Şimdilerde tarım, turizm ve enerji kaynakları bakımından zengin bir ülke olan Kenya’da tur kapsamında çok farklı bir tatil tecrübesi edinebilirsiniz.

Başkent Nairobi’den kuşlar diyarı Masai Mara’ya

Doğu Afrika’nın en kalabalık şehri olan, Kenya’nın başkenti Nairobi, Nairobi Nehri üzerine kurulu, farklı etnik kökenlerden pek çok insanın bir arada yaşadığı bir şehir. 19. yüzyılın sonlarında bir demiryolu kampı olarak kurulan ve bugünkü kalabalık, ticaret şehri halini alan Nairobi, Afrika kıtasının en önemli şehirlerinden biri haline geldi.

Yerel dilde “yeşil ve sulak” gibi bir anlama gelen Nairobi’ye inip, bir süre dinlendikten sonra, muhteşem safari turu için hareket başlıyor. Buradan safari araçlarıyla, vahşi yaşam sığınağı olarak geliştirilen, aynı zamanda adeta bir kuşlar diyarı olan Masai Mara’ya doğru ilerleyeceksiniz. Vahşi yaşam habitatında yer alan kedi türleri, zebralar ve daha pek çok canlı türünü doğal ortamlarında fotoğraflayabilir, belgesellerde görebileceğiniz tüm bu güzelliklere yakından şahit olabilirsiniz.

Elbette, burada yaşayan halkın, inanışları ve günlük yaşantıları da turistler için merak konusu oluyor. Dolayısıyla, tur kapsamında Masai kabilesi ve yerel halkın günlük yaşantılarını gözlemleyebileceğiniz ziyaretlere katılarak, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Bu sömestr safarideyiz

Lake Naivasha’nın egzotik kıyıları

Nairobi’nin kuzeybatısında küçük bir kasaba olan Nakuru yerel yönetim bölgesine bağlı Naivasha’da, Lake Naivasha adlı bir göl bulunuyor. Bu göl kıyısından, gölde yaşayan hipopotamları, su kuşlarını ve pek çok türde balığı gözlemleyebilir, çarpıcı fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Özellikle profesyonel fotoğrafçıların uğrak yerlerinden biri haline gelen Lake Naivasha’da, dönüş zamanı, yani gün batımına doğru muhteşem bir görüntü oluşuyor. Siz de bir fotoğraf tutkunuysanız, bu anı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Sömestr tatiline kısa bir süre kala, CoralTatil ile uygun ödeme koşullarından yararlanarak, daha önce hiç yaşamadığınız bir tatil tecrübesini Kenya’da safari turu ile gerçekleştirmek için hemen harekete geçin.