Bu sömestr hangi tura katılmayı planlıyorsunuz?

Önünüzde çok vakit olduğunu düşünseniz de sömestr tatili göz açıp kapayıncaya kadar kapıda olacak. Yoğun bir eğitim öğretim döneminin ardından, tüm stresleri geride bırakıp çocuklarınızla birlikte yurtdışı turuna katılmak istemez misiniz? Sömestr tatilinde Avrupa’nın dünyaca ünlü şehirlerine düzenlenen turlarla, ışıltılı Avrupa şehirlerini keşfedebilir, tüm yorgunluğunuzu unutarak yeni yerler, yeni insanlar tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Turların en iyi yanı, size o şehri yakından tanıyan uzman rehberlerle gezme fırsatı sunması. Rehberler sayesinde; tarih, kültür, sosyal yaşantı gibi şehre dair bilmek isteyeceğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz muhteşem bir tatil tecrübesi yaşabilirsiniz. Üstelik, çocuklarınızla birlikte her zaman olduğundan farklı şekilde zaman geçirmeniz, onlar için de okul öncesi iyi bir moral olabilir. Ayrıca bu turlar, çocuklarınız için yeni bir ülkeye ve kültüre dair yeni bilgiler edinmek, belki de ileride eğitimini almak isteyeceği Avrupa şehrine karar vermek açısından da etkili olabilir.

CoralTatil’in tüm bu avantajları bir arada sunan sömestr turlarını sizin için bir araya getirdik…

Amsterdam turu: Bir balıkçı köyünden, başkente uzanan tarih

Laleler ve değirmenler diyarı Hollanda’nın başkentine düzenlediğimiz Amsterdam turu, bir balıkçı köyü olarak kurulan ve bugün Hollanda’nın, ekonomi ve kültürel anlamda en zengin şehri haline gelen Amsterdam’ı size doyasıya yaşatabilir.

Amsterdam turu kapsamında; Amsterdam Kraliyet Sarayı, II. Dünya Savaşı şehitlerini anmak üzere kurulmuş Ulusal Anıt gibi şehrin en önemli yapılarının yer aldığı Dam Meydanı, yel değirmeni ve dünyaca ünlü elmas fabrikasının gezileceği ilk gün, genel olarak merkezi tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Dilerseniz Volendam kasabası turuna katılarak, küçük bir balıkçı kasabası olan Volendam’da tarihi evleri görebilir ve limanı dolaşabilirsiniz. Ayrıca Grand Holland turuna katılarak Hollanda eyaletinin başkenti olan Den Haag (Lahey), maket şehir Madurodam, Rotterdam, Schevningen ve çinileri dünya çapında ün salmış Delft Blue’yu görebilirsiniz.

Belçika’nın ünlü şehri Bruges’i görebileceğiniz bir diğer ekstra tur da Amsterdam turu kapsamında sizleri bekleyen alternatifler arasında yer alıyor.

Bu sömestr hangi tura katılmayı planlıyorsunuz?

Aşk şehri Paris

Aşk ve romantizm şehri, sanat, kültür ve modanın cennetine düzenlediğimiz Paris turu, bu göz kamaştıran şehrin simgesi, Fransız mühendis, mimar ve metal yapılar uzmanı Alexandre Gustave Eiffel tarafından Paris’e kazandırılan meşhur demir kule Eyfel Kulesi’nde başlıyor.

Ardından Paris’in ünlü caddeleri Rivoli ve Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Zafer Takı, Napolyon’un mezarı da tur kapsamında görülecek yerler arasında bulunuyor. Büyülü Fransız gece hayatını yaşamak için ekstra turlar arasında yer alan St. Michel taverna turuna katılabilir, St. Germain ve Quartier Latin bölgesini gezebilir, yemek ve müzik eşliğinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Peki Paris’i tam ortasından kuzey ve güney olarak ikiye bölen Seine Nehri üzerinde gezintiye çıkmak ister misiniz? Turun devamında bu büyüleyici ve ilham veren nehir üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Sonrasında birçok Fransız kralının taç giyme törenlerinin yapıldığı, gotik mimari akımının en önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo’ya ilham kaynağı olmuş Notre Dame Kadetrali’ni gezebilirsiniz.

Ayrıca, Montmartre Tepesi’nden Paris’i seyreden Sacré Coeur Kilisesi’ni ve 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar Tepesi’nin daracık ve mistik sokaklarını keşfedebilir, burada bulunan ressamlara kendi portrenizi çizdirebilirsiniz.

60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan Lido Show’u da ekstra tur kapsamında izlemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Son olarak çocuklarınız için muhteşem bir sömestr hediyesi olabilecek, dünyaca ünlü Paris Disneyland’da eğlencenin doruklarına ulaşarak, inanılmaz Paris tatili tecrübenizi noktalayabilirsiniz.

Siz de sömestr tatili öncesi, planlarınızı yaparak CoralTatil’in inanılmaz sömestr turu seçeneklerinden biriyle muhteşem bir sömestr tatili geçirebilirsiniz.

Bu sömestr hangi tura katılmayı planlıyorsunuz?

Barselona Barselona!

Katalonya Özerk Topluluğu’nun merkezi, İspanya’nın kendine özgü kültürü ve tarihiyle dünya çapında ün kazanan liman ve ekonomi kentine gerçekleştireceğimiz Barselona turu, seyahat severlere, İber Yarımadası’nda yer alan bu büyülü şehri tanıma imkanı sağlıyor.

Tur kapsamında görebileceğiniz yerler arasında, modern mimarinin öncülerinden sayılan Antoni Gaudi’nin 1882 yılında yapımına başladığı, ancak Gaudi’nin 1926 yılında bir tramvayın altında kalarak ölmesi sonucu yarım kalan bir bazilika olan La Sagrada Familia (Kutsal Aile) yer alıyor.

Ayrıca, Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Cristof Colomb Heykeli, kraliyet sarayı, olimpik liman, İspanya ve Katalunya meydanları, La Ramblas Caddesi de tur kapsamında görebileceğiniz yer arasında.

Ayrıca ekstra turlar kapsamında, Girona ve Figueres şehirleri görmek isteyeceğiniz yerler olabilir. Katalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona kenti daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer bir ortaçağ şehri. Figueres ise, dünyaca ünlü sürrealit ressam Salvador Dali’nin kendi tasarladığı Dali Müzesi’nin bulunduğu, ayrıca bu muhteşem ressamın hayata gözlerini kapadığı, iç savaştan en çok etkilenen şehirlerden biri olma özelliğini taşıyor.

Ekstra turlardan bir diğeri de Andorra Prensliği turu. Burada dünyaca ünlü markalardan gümrüksüz alışveriş yapma ve ürünlerini çok uygun fiyata satın alma imkanı bulabilirsiniz.

Sömestr tatilinizi değerlendirmek için siz de bu turlardan birini tercih edebilir, çocuklarınızla birlikte Avrupa’yı keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Siz de CoralTatil’in yurt dışı turlarını inceleyin ve geç olmadan sömestr tatili planınızı yapın.