Bu sezon Akdeniz turları ile turkuaz bir rüyaya dalmaya ne dersiniz?

Havalar gittikçe ısınmaya, bahar yaza doğru ilerlemeye devam ederken, tatil hayalleri kuranlar bu hayallerde en çok mavi rengi kullanıyor. Çünkü mavi pırıl pırıl bir gökyüzünü, berrak, havası mis gibi denizi işaret ediyor. İnsanların içine huzur dolduran mavi, Akdeniz hayalleri kuranlarda tonunu değiştirerek turkuaza dönüyor. Ülkemizin güneyini ve kendi adıyla anılan ülkelerinin kıyılarını dolaşan eşsiz Akdeniz, tatilcilerin de her sezon gözdesi oluyor. Bu turkuaz sulara bakan otelleri olduğu kadar Akdeniz gemi turları aracılığıyla da Akdeniz’de tatil keyfini yaşamayı tercih edenler, tatil anılarına unutulmaz bir tatil tecrübesi daha eklemenin mutluluğunu yaşıyor. Siz de bu yaz kendinizi ve sevdiklerinizi bu rüyaya dahil edin ve muhteşem bir tatil için Akdeniz turları seçeneklerini mutlaka değerlendirin.

Ege üzerinden Orta Akdeniz’e doğru İtalya ve Malta’nın en güzel yerlerini ziyaret edebileceğiniz Emerald Princess ile Doğu Akdeniz Sicilya turu, kendinizi bir masalın kahramanı gibi hissetmenizi sağlayacak. Daha önce görmediğiniz yerleri ve oraların kültürlerini keşfetme şansı bulabilir, özellikle fotoğraf tutkunlarından biriyseniz, Emerald Princess ile Doğu Akdeniz Sicilya turuna katılarak kendinize muhteşem bir arşiv oluşturabilirsiniz. Dilerseniz, bu tur aracılığıyla gezip görebileceğiniz destinasyonlara bir göz atalım…

Yolculuk mavi beyaz Mikonos’tan başlıyor

Yunanistan’a ait Kiklad Adaları’ndan biri olan Mikonos, rüyaların gerçeğe dönüştüğü bir diyara benziyor. Mavi beyaz yapılardan oluşan adanın muhteşem kıyıları boyunca uzanan restoranların salaş dekorasyonu, buradaki bohem hayatı adeta gözler önüne seriyor. Özellikle akşamları neşeli, cıvıl cıvıl sohbetlerle süslenen tahta masalarda servis edilen, birbirinden lezzetli Ege mutfağı lezzetleri, deniz havasının nüfuz ettiği dar, eski sokakları ve insanın içini açan renkleriyle Mikonos, size çok iyi gelecek.

Bu sezon Akdeniz turları ile turkuaz bir rüyaya dalmaya ne dersiniz?

Başkent Valletta’da şövalyelere yaraşır bir tur

Sicilya’nın güneyinde, takımadalardan oluşan büyüleyici bir ülke olan Malta, her yıl dünyanın pek çok yerinden seyahatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Tatil için Malta’ya gösterilen bu yoğun ilgide, muhteşem tarihi ve doğal güzellikleriyle başkent Valletta’nın da rolü büyük. Adını, tarihin ünlü Malta Şövalyeleri’nden biri olan Jean de Valette’den alan şehir, Büyük Liman adı verilen doğal bir limana sahip. Bu özelliğiyle bir liman kenti olarak Malta’ya ekonomik anlamda önlemli katkı sağlayan Valletta’da, başta St. Paul Katedrali olmak üzere pek çok eski yapıyı gezebilir, günümüze kadar özenle korunan bu yapılar hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

Bu sezon Akdeniz turları ile turkuaz bir rüyaya dalmaya ne dersiniz?

Dünyanın en uzun şehrine “merhaba”

İtalya’nın Sicilya Adası’nın en büyük şehirlerinden biri olan Messina, adanın içinde uzanan tepelerle çevrili, boylu boyunca uzanan bir başka masal diyarı. Bu özelliğiyle, dünyanın en uzun şehri olarak anılmaya hak kazanan Messina, İtalya ve Sicilya’yı birbirinden ayıran boğazla da aynı ismi taşıyor. Messina Boğazı’nın batısında yer alan şehir, eski yönetim binaları, katedralleri, çeşmeleri ve çarşısıyla, adeta geçmişi günümüzde yaşatmaya devam ediyor. Eğer siz de bu nostaljik şehri merak ediyorsanız, tur kapsamında, Messina’yı daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Bu sezon Akdeniz turları ile turkuaz bir rüyaya dalmaya ne dersiniz?

İtalya’nın güneyinde tatlı bir rüyaya dalın

İtalya’nın pırıl pırıl kıyılarından daha da güneye doğru indiğiniz zaman, ancak rüyalarda görülebilecek güzellikte bir yere, Napoli’nin güneydoğusunda yaşayan güzeller güzeli bir kıza benzeyen Salerno’ya gelmiş olacaksınız. Salerno, tarihte pek çok önemli ana tanıklık etmiş, bu nedenle pek çok eski esere ev sahipliği yapan bir şehir. Roma, Venedik gibi İtalya’nın en çok ziyaretçi toplayan ve bilinen yerlerinin aksine, Salerno sanki yalnızca bilenlerin gittiği, herkesin kendine saklamak istediği bir yer gibi. Siz de Salerno’yu ziyaret ettiğinizde, bu duygu çok daha iyi anlayabilir, onu paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Bu sezon Akdeniz turları ile turkuaz bir rüyaya dalmaya ne dersiniz?

CoralTatil fırsatlarıyla, Akdeniz’in en güzel limanlarını, turkuaz sularını karış karış gezebilir, bu yaz bir Akdeniz turu ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Tatil anılarınız arasında bir yıldız gibi parlayacak ve daima hatırlayacağınız anlar biriktirmek için, siz de Emerald Princess ile Doğu Akdeniz Sicilya turu başta olmak üzere yaz ayları çıkışlı tüm gemi turları seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Engin mavilikler, yeni keşifler için sizleri bekliyor.