Barselona turu ile hayal gücünüzü zorlayacak bir tatil için hazır olun

Takvimler yazı gösterdiğinde, tatil için duyulan heyecan da bir anda artmaya başlıyor. Özellikle yeni yerler görme isteği, yeni kültürler keşfetme ihtiyacı, pek çok kişinin yurt dışı turları seçeneklerine yönelmesine aracı oluyor. Eğer siz de daha önce hiç görmediğiniz yerleri ve tanıma fırsatı bulamadığınız kültürleri keşfetmek için hazır hissediyorsanız, yurt dışı turları alternatiflerini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Özellikle, sanat, tarih ve kültürün bir arada, en güzel ve zengin haliyle gözler önüne serildiği, hayal gücünün ne denli sınırsız olduğunu kanıtlayan, büyüleyici yerler görmek istiyorsanız, Barselona turu size unutulmaz bir tur tecrübesi yaşatacak. İlham almak istiyorsanız, Barselona belki de varlığını bile bilmediğiniz, içinizdeki sanatçı ruhun ortaya çıkmasına yardımcı olacak.

İber Yarımadası’nda yer alan, tutkunun sanata ve spora yansıdığı, tarihini büyük bir özveriyle saklayan ülke İspanya’nın Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti Barselona, Akdeniz kıyılarındaki en güzel şehirlerden biri. Modernizm akımının öncülerinden İspanyol Mimar Antoni Gaudi’nin planladığı haliyle günümüze kadar korunan şehir planı, Barselona’nın göz alıcı bir hale gelmesinde önemli rol oynuyor.

Dilerseniz, Barselona turu ile gezip görebileceğiniz muhteşem yapılar ve destinasyonlardan bazılarına göz atalım…

Barselona’nın simgesi haline gelen La Sagrada Familia Kilisesi

Adı, “kutsal aile” anlamına gelen La Sagrada Familia Kilisesi, şehrin adeta simgesi haline gelen, 1800’lerin sonlarına doğru halkın yardımlarıyla yapımına başlanan ve yapımı hala devam eden bir bazilika. Bunun nedeni, aynı zamanda 1900’lerde şehrin planlamasını da yapan mimar Antoni Gaudi’nin, 1926’da meydana gelen bir kazada hayatını kaybetmesi sonucu, Gaudi’nin kendine özgü mimari anlayışının çözülememesi ve hala onun çizgilerinin projeye uyarlanamamasından kaynaklanıyor. Ancak, tüm görkemiyle göklere doğru uzanan bu muazzam yapı, geleneği bozmamak adına hala halkın sembolik yardımlarıyla, proje günümüz teknolojisine uyarlanmaya çalışarak devam ediyor.

Barselona turu ile hayal gücünüzü zorlayacak bir tatil için hazır olun

Bu göz alıcı bazilikanın en önemli özelliklerinden biri de içeri girdiğiniz andan itibaren ağaç gövdesini andıran kolonlarıyla, size kendinizi bir ormanda dolaşıyor gibi hissettirmesi. Bu benzersiz hissi yaşayabilir, siz de La SAgrada Familia’nın yüzyıllardır sakladığı hikayeleri yerinde dinleme fırsatı bulabilirsiniz.

Gerçeküstü bir müze

Gerçeküstü akımının efsane ressamı Salvador Dali’nin sanat hayatı, hala dünyanın dört bir yanındaki insanları etkilemeyi başarıyor. Her yıl milyonlarca insanı, doğduğu şehir Figueres’te yer alan Dali Müzesi’ne toplamayı başaran usta ressam, adeta bu müzede hayatını sürdürmeye devam ediyor. Kendi tasarladığı bu yapının çatısında bulunan yumurtalar başta olmak üzere, müzeye ait tüm sürrealist çizgiler ve eserlerde Dali’nin ruhunun gizli olduğu çok açık.

Barselona turu ile hayal gücünüzü zorlayacak bir tatil için hazır olun

Yalnızca müzede değil, aynı zamanda Figueres sokaklarında da zaman zaman burayı ziyaret eden sanatçıların ünlü ressama atıfta bulunan eserlerine rastlamak mümkün. Sokaklarda, kafelerde, kısacası Figueres’in pek çok yerinde Salvador Dali sonsuza dek yaşayacak gibi görünüyor. Siz de sanatın bu saygı, vefa ve tutku dolu güzelliklerini Figueres’i gezerken yoğun bir şekilde hissedebilir, buradan hiç ayrılmak istemeyebilirsiniz.

Siz de İspanya turları arasında yer alan Barselona turuyla, CoralTatil fırsatlarından yararlanarak, bu etkileyici tatil tecrübesini yaşamak için daha fazla beklemeyin. Akdeniz’in en güzel şehirlerinden birinde, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz göz alıcı eserler ve yaşantılara şahit olmanın, bu yaz tam zamanı.