Balayınızı Maldivler’de geçirmek için 7 neden

2015 yılında evlenmeyi planlıyorsanız, balayı alternatiflerini gözden geçirmeye başlamış olabilirsiniz. Bu konu düğün hazırlıkları içinde yer alan en önemli ayrıntılardan biri. Belki de uzun yıllardır beklediğiniz, hazırlıklarına zaman harcayıp, yorulduğunuz düğün gününden sonra sorunsuz ve daha önceli tatillerinize benzemeyen bir balayı için tercih edebileceğimiz birçok seçenek var.

Eğer tercihiniz yurt dışı olacaksa CoralTatil’in Maldivler balayı turları sizin için muhteşem bir alternatif olabilir. Bembeyaz kumsalları ve Hint okyanusunun turkuaz sularıyla bu önemli tatili kusursuz hale getirecek bir doğaya sahip olan Maldivler’e adım atar atmaz doğru kararı verdiğinizi anlayabilirsiniz.

Balayınız için farklı seçenekler arasından Maldivler’i tercih etmek için birçok nedeniniz var. Gelin bu nedenlere yakından bakalım…

1. Mercan adaları

Tarihi milattan önceki çağlara dayanan ve Maldiv Adaları 1190 mercan adasından oluşuyor. Bu özelliğiyle dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz sayıda ve türde farklı su altı canlısına ev sahipliği yapıyor. Maldivlerdeki tatilinizde bu canlıları yakından görebilmek için dalış yapabilirsiniz. Sadece şnorkel ve maske kullanarak dahi kendinizi su altının farklı dünyasında bulabilirsiniz.

Balayınızı Maldivler’de geçirmek için 7 neden

2. Gece balık avı

Eğer balayı tatilinize renk katmak istiyorsanız, Maldivler’de hemen her otel tarafından düzenlenen gece balık avı etkinliklerine katılabilirsiniz.

3. Spa hizmetleri

Balayı tatillerinin vazgeçilmezlerinden biri olan spa terapileri, Maldivler’de de çiftlere sunulan kaliteli hizmetler arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü spa merkezleri tarafından verilen masaj hizmetlerinden yararlanarak Bali ve Thai usulü masajlarla balayınızı unutulmaz hale getirebilirsiniz.

4. Su sporları

Su sporlarından hoşlanan çiftler için Maldivler bu anlamda da bir cennet. Sörften dalışa her türlü spor aktivitesi için ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz tesisler balayınızı renklendirmek için çalışıyor.

Balayınızı Maldivler’de geçirmek için 7 neden

5. Yunus izleme turları

Maldivler tatilinizi benzersiz hale getirecek aktivitelerden biri de açık denizde yunusları izlemek için düzenlenen turlara katılmak olabilir. Turkuaz sularda dans eden yunuslar, mutluluğunuza eşlik edebilir.

6. Tekne gezileri

Maldivler sadece turistik adalardan oluşmuyor. Turistlerin yanı sıra adalarda yaşayan yerliler, köylerinde yaşamlarını devam ettiriyor. Dilerseniz siz de düzenlenen tekne gezilerine katılarak adalardaki köyleri ziyaret edebilir, balayınıza dair hatıra olarak saklayacağınız çeşitli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

7. Deniz uçağı turu

Eğer bu kadar aktivite bize yetmez diyorsanız, deniz uçağı kiralayarak Maldivler’i havadan izleyebilir bu eşsiz manzarayı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz.

Balayınız için alternatif araştırdığınız bir dönemdeyseniz paylaştığımız tüm bu özellikler karar vermenizi kolaylaştırabilir. Unutulmaz bir balayı için tercihinizi Maldivler’den yana kullanmak istiyorsanız CoralTatil’in Maldivler balayı turları alternatiflerine hemen göz atın.