Baharın gelişini Kuzey Ege turu ile kutlayın

Kış aylarında tatilciler bahar ve yaz aylarına yatırım yapıyor. Seyahat severler kışı yeni tatil rotalarını araştırarak, tatil bütçelerini planlayarak ya da gidecekleri otelleri belirleyerek geçiriyor. Yapılan tüm araştırmaların ve planların sonunda da kusursuz bir tatile kavuşabiliyor. Tatilcilerin bu seneki planlarına ekledikleri ve gitmekten vazgeçmedikleri bölgelerden biri de Ege Bölgesi. Bakir doğası, ışıl ışıl denizi, kültürel güzellikleriyle her geleni şaşırtan Ege Bölgesi bu sezon da tatilcilere kucağını açıyor.

Bu bölgenin en etkileyici yerlerini göreceğiniz Kuzey Ege turu tüm kış boyunca düşlediğiniz tatil anlayışını size sunmayı amaçlıyor. Ege’nin kültürel zenginliklerini, en hareketli tatil beldeleri, en güzel plajlarını ziyaret edeceğiniz Kuzey Ege Turu ile tam da hayalini kurduğunuz muhteşem tatili yaşayabilirsiniz.

Bu bahar Ege Bölgesi’nin eşsiz doğasını ve tarihsel dokusunu keşfetmek Kuzey Ege Turu ile mümkün. Gelin, tur kapsamında göreceğiniz tatil yörelerine birlikte göz atalım.

Tarihsel dokuya hayran kalacaksınız

Kuzey Ege turu bölgenin kültürel ve doğal güzelliklerini bir arada sunmayı planlıyor. Bu güzelliklerden ilki de son zamanlarda her milletten turisti kendine çeken Şirince kasabası. Bu minik ve adı gibi şirin olan kasabanın turist akınına uğramasının en önemli sebebi meyve şaraplarının güzelliği. Şarap üreticilerinin bin bir çeşit meyveden özel olarak ürettikleri şaraplar damağınızda lezzet patlaması yaşatabilir.

Baharın gelişini Kuzey Ege turu ile kutlayın

Eğer bu küçük kasabaya farklı bir açıdan bakmak isterseniz, dar sokaklarını tırmanmanız ve kasabanın en üst noktasına ulaşmanız yeterli olabilir. Karşınıza çıkacak tarihi kilisenin bahçesindeki kuyuya dilek parası atarak kasabanın ritüellerine siz de uyabilirsiniz.

Tur kapsamındaki diğer bir durak, dünyanın en önemli antik kentlerden biri olan Efes Antik Kenti. Ünlü Celcius Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı, Skolastika Hamamları, Trojan Çeşmesi, İsis Tapınağı, Yamaç Evleri gibi antik yapılar gördükten sonra bu topraklardaki yaşanmışlıklar sizi fazlasıyla şaşırtabilir. Yerli ve yabancı turistlerin fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği ünlü Celcius Kütüphanesini arkanıza alarak tur ekibiyle siz de bir özçekim yapabilirsiniz.

Çeşme’nin büyüsüne kendinizi kaptırın

Tarih boyunca bir çok uygarlığın yaşadığı Çeşme son yıllarda da adından sıkça söz ettiriyor. Bunun sebeplerinden biri muhteşem güzellikteki plajları. Ayrıca meşhur Ege otlarından yapılan zeytinyağlı yemekleri ve gece hayatı da dillere destan.

Giritlilerden miras kalan Çeşme’nin tarihi yapılarından olan Çeşme Kalesi turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Çünkü Çeşme’nin büyüleyici manzarası bu noktadan çok daha etkileyici. Beldenin merkezinde yer alan Ilıca Plajı ise mavi ve yeşilin tüm tonlarını size sunuyor. Plajın incecik kumu ve denizin etkileyici güzelliğine daha fazla karşı koyamayabilir ve kendinizi buz gibi sulara bırakabilirsiniz.

Baharın gelişini Kuzey Ege turu ile kutlayın

Kuzey Ege turu ile Ege’nin en popüler beldelerinden olan Alaçatı’yı da ziyaret etmeniz mümkün. Son yıllarda İstanbul ve çevresinden yoğun ziyaretçi toplayan kasabanın çehresi her yıl değişiyor. Ancak kasabanın yerlileri hala geleneklerini sürdürüyor. Beldenin merkezinde kurulan yerel pazarı gördüğünüzde bunu hissedebilirsiniz.

Son yıllarda İstanbul’un ünlü restoran ve kafelerinin açtığı şubeler ise Alaçatı’da lüks bir rüzgar estiriyor. Yöreye has değişik tatların, farklı mutfaklarla harmanlanmış deneysel hallerini bu restoranlarda deneyebilirsiniz. Ancak yörenin meşhur sakızlı dondurmasından ve mis kokulu sakızlı kurabiyelerinden yemeden Alaçatı’dan ayrılmayın.

Gelin, siz de bu bahar Ege’nin etkileyici doğasını, masmavi denizini Kuzey Ege turu ile yerinde yaşayın ve CoralTatil ayrıcalıklarını doyasıya tecrübe edin.