Baharda Avrupa’ya giderken valizinize ne koymalısınız?

Bahar aylarında doğanın uyanışıyla birlikte siz de yeni yerler görmek için harekete geçiyor musunuz? Öyleyse hem ülkemize yakın olan hem de daha uygun bir bütçeyle seyahat edilebilen Avrupa ülkeleri sizin de öncelikli hedefiniz olabilir. Hatta tüm kış boyunca Avrupa’nın en güzel şehirlerine gitmeyi hayal etmiş, en uygun uçak biletlerini araştırıp, en iyi yorumu alan otelleri incelemiş bile olabilirsiniz.

Eğer siz de güneşi bahar aylarında Avrupa turları ile selamlayacaksanız, seyahat planlarıyla birlikte nasıl bir valiz hazırlayacağınızı da düşünüyorsunuz. Gideceğiniz destinasyonu aylar öncesinden incelemeye başlayan bir seyahat kurduysanız valiz hazırlamanız oldukça kolay. Ancak, valizinizi son dakikada hazırlamayı düşünüyorsanız yanınıza aldıklarınız bazen yeterli olmayabilir.

Peki, bu bahar yapacağınız Avrupa seyahatinin tam da istediğiniz gibi geçmesi için valizinizde olması gerekenler neler? Gelin seyahatinizi kurtaracak valizinizin kahramanlarını birlikte inceleyelim…

Yağmur ihtimaline karşı şemsiye almayı unutmayın

Kışın bol yağışlı havasından kurtulup kendinizi Avrupa’nın kollarına attıysanız yağmur konusunda pek de şanslı olmayabilirsiniz. Ülkeden ayrılırken havanın yağışsız ve bol güneşli olması sizi aldatmasın. Avrupa’nın genelinde bahar ve hatta yaz aylarında bile yağmur ihtimali olabiliyor. Dolayısıyla şehrin müzelerini gezerken, dar sokaklarında fotoğraf çekerken yağmur yüzünden sırılsıklam olmamak için valizinize şemsiye koymanızda fayda var.

Güneş kremi ve şapka sizi yanmaktan koruyabilir

Günler öncesinden hava durumunu incelediniz. Şansınıza Avrupa’da olacağınız bir haftalık süre hep yağışlı. Siz de yanınıza şemsiye, yağmurluk gibi koruyucu ekipmanları aldınız. Ancak bazen hava durumu tahminleri sizi yanıltabilir. Avrupa’da olduğunuz bir hafta boyunca tek yağmur damlası düşmeyebilir hatta tepenizdeki güneş sizi ıstakoza çevirebilir. Türkiye’ye pembe bir tenle dönmek istemiyorsanız, yanınıza yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi almanızda fayda var. Bunun yanında, güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı da yanınızda taşımanız gün içesinde yürüyeceğiniz yolların eziyete dönüşmesini engelleyebilir.

CT-220315-bu-bahar-valiz2-750

Sağlam ayaklar için rahat ayakkabıları unutmayın

Seyahatlerde çok yürüyen çok bilir diye düşünüyorsanız, valizinizde mutlaka rahat bir spor ayakkabı bulundurmanız gerekiyor. Daha önceden giydiğiniz, ayağınızı vurmayan ve sıkmayan rahat bir ayakkabı tercih etmeniz, yürüyeceğiniz kilometrelerce yolu keyifli kılabilir. Ancak yeni aldığınız, hiç giymediğiniz sert bir ayakkabı Avrupa seyahatinizden su toplamış ayaklarla dönmenize neden olabilir.

Tişört mü kazak mı?

Mevsim bahar olunca kış boyunca giydiğimiz kalın kazaklardan kurtulmak isteriz. Ancak lahana gibi görünmemize neden olan kazak veya hırkalar, bahar aylarında Avrupa seyahatimizde de işimize yarayabilir. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasında oluşan ciddi farklar yüzünden hasta olmak istemiyorsak valizimizde en az bir adet kazak bulundurmamız gerekebilir. Bunların dışında çok fazla gezip, yürüyeceğimiz için valizimizde birden fazla t-shirt olması işimizi kolaylaştırabilir.

Siz de bu ipuçlarını değerlendirerek Avrupa’ya yapacağınız seyahatin sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz. Seyahatinizi planlarken, CoralTatil ile en uygun seçeneklere göz atmayı da unutmayın.