Bahar tatiline hazırlanırken valizinize koymanız gereken 5 eşya

İlkbaharla birlikte doğanın uyanışı, insanlar üzerinde de pozitif bir enerji oluşturuyor. Hemen herkes hayata daha umutlu gözlerle bakmaya başlıyor. Bu da yeni yerler keşfetmek, daha fazla destinasyon görmek için insanlara merak ve cesaret aşılıyor. Bu nedenle, bahar tatili insanların tatil tecrübeleri arasında çok özel bir yere sahip oluyor. Ağaçların çiçek açması, etrafı mis gibi bir koku kaplaması ve hatta kuşların bile neşeyle havalanması, tam da hayatın gündelik streslerini bir kenara bırakıp, uzaklara gitme isteği uyandırıyor. Eğer siz de yavaş yavaş bu ruh haline girdiğinizi hissediyorsanız, sizin de bahar tatili zamanınız gelmiş demektir. Yavaş yavaş takvimlerinizi kontrol edin ve iş yerinizden izninizi alın. Çünkü size üç vakte kadar bahar tatili yolları görünüyor. İlkbaharda tercih edebileceğiniz destinasyonları bir düşünün. Nasıl bir tatil hayal ettiğinize tam olarak karar verin. Daha sonrası zaten oldukça kolay. Ancak, iş bahar tatili için çanta hazırlamaya geldiğinde, işler biraz karmaşıklaşıyor. Çünkü ilkbaharda doğanın uyanışıyla birlikte iklim başta olmak üzere pek çok detaya dikkat etmek gerekiyor. Dilerseniz, bahar tatilinizde yanınıza mutlaka almanız gereken 5 eşyayı gelin birlikte değerlendirelim…

1- “Hırka alsam mı; sıcak olur mu” diye düşünmeyin

İlkbaharda güneşin ortalığı tatlı tatlı aydınlatmasına kanmayın. Gölgeler bir hayli soğuk olabiliyor. Hatta bir anda güneş kaybolup, yerini bulutlara bırakabilir bile. Bu nedenle, yanınıza mevsimlik bir hırka almayı ihmal etmeyin. Üşütüp, tatilinizi yarıda kesmek ya da tüm günü odada geçirmek istemezsiniz.

2- Bir tane de yedek mayo almayı unutmayın

Eğer tatil destinasyonunuz yüzmeye elverişli, muhteşem sahilleri olan bir yerse, elbette güzel, güneşli günlerde denize girmek isteyeceksiniz. Ancak, güneşin henüz o kadar da fazla ısıtmadığını unutmayın. Bu, denizden çıktıktan sonra üzerinizdeki mayonun hemen kurumayacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla, üşütmemek için yedek mayolar almanızda fayda var.

Bahar tatiline hazırlanırken valizinize koymanız gereken 5 eşya

3- Denizden çıktıktan sonra üzerinize ne alırdınız?

Aranızda, tatilinin önemli bir kısmını deniz kıyısında geçirmek için plan yapanlar vardır. Sezonu baharda açıp, bol bol yüzen tatilcilerden biri olmayı düşlüyorsanız, deniz kıyısında vakit geçirirken üzerinize giyecek bir şeyler almayı unutmayın. Çünkü sudan çıktıntan sonra dışarısı, ıslandığınız için o kadar da sıcak olmayacak. Dolayısıyla, yanınıza deniz kıyısında giyebileceğiniz plaj kıyafetleri, pareolar, bermuda şortlar almayı unutmayın.

4- Bahar nezlesi ya da bahar alerjisine hazır mısınız?

Tatilde insanın başına gelebilecek en tatsız olaylardan biri, gidilen destinasyonda zamanın neredeyse tamamını hasta geçirmektir. Ancak, bahar nezlesi ya da bahar alerjisi gibi durumlar neyse ki çok da beklenmedik değil. Zamanı geldiğinde, yani polenler baharın tatlı meltemleriyle havada neşeyle uçuşmaya başladığında, genellikle herkes hapşurmaya başlar; burunlar tıkanır. Eğer sizin de böyle bir probleminiz varsa önceden önleminizi alın ve bahar alerjisi ya da bahar nezlesi olduğunuzda kullandığınız ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.

5- Yağmurda romantik yürüyüşler için şemsiyenizi almayı ihmal etmeyin

Bazı şehirler vardır ki onlar için, romantizmi yaşatmak adına var oldukları söylenebilir. Paris, Üsküp ve Dubrovnik, insanları bu anlamda baştan çıkaran şehirlerden bazıları. Nehirlere ve denize kıyısı olan bu şehirler, tarihi dokusu ve ıslak sokaklarıyla uzun yürüyüşler yapmanın en keyifli olduğu yerler olarak bilinir. Ancak, eğer amacınız iliklerinize kadar ıslanmak değilse, bu romantik yürüyüşler için yanınıza şemsiye ya da yağmurluk almayı ihmal etmeyin. Tatilinizi keyifli bir şekilde geçirebilmek ve tadını doyasıya çıkarabilmek için siz de bu küçük ayrıntılara dikkat edebilir, tatsız sürprizlerden kaçınabilirsiniz. Eğer henüz bahar rotanızı belirlemediyseniz CoralTatil ile erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın ve muhteşem tatil tecrübelerine en uygun fiyatlarla sahip olun.