Akdeniz turu sizleri turkuaz sularda bambaşka diyarları keşfe çağırıyor

Yazın gelmesiyle birlikte güneşin taptaze, parlak ışıkları, Akdeniz’de turkuaz suların üzerine vurduğunda, artık tatil hayalleri kurmak kaçınılmaz oluyor. Daha önce tatilini burada geçirmiş olanların koku hafızalarında derin izler bırakan Akdeniz, güneş kremi, tuz ve Toros Dağları’ndan gelen çamların birbirine karışan kokusunu çok net hatırlıyor olmalılar. Eğer nereden geldiğini anlayamadığınız bir şekilde bu kokuyu zaman zaman aldığınızı hissediyorsanız, sizin için Akdeniz tatili zamanı gelmiş demektir. Bu defa, kendinize ve sevdiklerinize benzersiz bir tatil planlayın ve Akdeniz’i deniz yoluyla keşfe çıkın. Muhteşem bir Akdeniz turu, hepinize çok iyi gelecek.

Turizm cenneti Antalya’nın, birbirinden güzel koyları, tarihi ve doğal güzellikleri arasında geçecek, benzersiz bir Akdeniz turu ile tüm yılın stresini geride bırakabilir, rahatlamak, dinlenmek ve keşfetmek için kendinize alan yaratabilirsiniz. Dilerseniz, gelin birlikte Akdeniz turu ile gezip görebileceğiniz yerlerden bazılarına bir göz atalım…

Akdeniz turu ile önce Antik Çağ’ın efsanevi diyarı Olimpos’a yolculuk

Antalya tarihi zenginlikleriyle dünyanın dört bir yanından her yıl, dört mevsim milyonlarca turist çekiyor. Bu turistlerin önemli bir kısmı, tarihten çarpıcı hikayeleri saklayan, Likya Yolu’nun en göz alıcı durağı Olimpos’u görmek için Antalya’ya geliyorlar. Yemyeşil, büyüleyici doğasında kamp yapmaya elverişli alanları, berrak denizi ve uzun, göz alıcı sahil şeridiyle Olimpos, gerçekten masallardaki diyarlara benziyor.

Akdeniz turu sizleri turkuaz sularda bambaşka diyarları keşfe çağırıyor

Akdeniz turu ile Antik Çağ’da gemi barınağı olarak da kullanılmış olan Olimpos’ta, ağaç evler ve tarihi kalıntılar arasında gezme fırsatı bulabilir, Caretta Caretta’ların da yavrulama alanı olarak tercih ettiği bu doğa harikası cennetin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Noel Baba’nın memleketi ve antik kentler bölgesi Demre

Çocukluğumuzun en güzel hikayelerinde yer alan, her yıl bizleri hediyelerle sevindirdiğine, dünyadaki tüm çocuklara bir gecede hediyelerini dağıttığına inandığımız Noel Baba, aslında tarihte Myra bölgesinde, yani Antalya’nın Demre ilçesinde yaşamış azizlerden biri. Denizcilerin ve çocukların azizi olarak tarihe geçen Noel Baba, gerçek adıyla Piskopos Nikola, antik kentler ve kaya mezarlarıyla çevrili Demre’de bulunan Aziz Nikola Kilisesi’nde günümüzde hala anılmaya devam ediyor.

Akdeniz turu sizleri turkuaz sularda bambaşka diyarları keşfe çağırıyor

Fresklerle süslü, göz alıcı eski bir kilise olan Aziz Nikola Kilisesi, çocuklardan da büyük ilgi görüyor. Aziz Nikola Kilisesi’nin, hayallerini kurdukları Noel Baba’nın evi olarak ziyaret eden ve ona dair detayları incelemekten büyük keyif alan pek çok çocuk için Demre, onların kültür turizmine olan merakını artırmak için en ideal destinasyonlar arasında yer alıyor.

Kollarını Akdeniz’de kavuşturan doğa harikası Düden Şelalesi

Antalya’da Düdenbaşı’nda doğup, iki kola ayrılarak şehre kadar gelen ve bu kolları Akdeniz’de kavuşturan Düden Şelalesi, Lara bölgesinde falezlerden denize dökülüyor. Büyük İskenderin Pamfilya’yı fethettiği yıllarda, Düden Şelalesi’nin yakınlarından geçerken mola verdiği, su ihtiyacını karşıladığı, Düden Şelalesi hakkında anlatılan hikayelerden yalnızca biri. Bu hikayeden yola çıkarak, İskender Şelalesi olarak da anılıyor. Siz de bu büyüleyici doğal güzelliği, Akdeniz turu ile Akdeniz’e döküldüğü noktada ziyaret edebilirsiniz.

Akdeniz turu sizleri turkuaz sularda bambaşka diyarları keşfe çağırıyor

CoralTatil ayrıcalıklarıyla Akdeniz turu ile Antalya’nın en güzel yerlerini, mesire alanlarını, antik kentlerini ve daha pek çok doğal ve tarihi zenginliğini gezip görme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yazı denizle iç içe, turkuaz suların ortasında, Akdeniz’in en güzel kıyılarında geçirin. Sevdiklerinizle birlikte bu yazı unutulmaz hale getirin.