23 Nisan kültür turları ile çocuklarınıza unutulmaz tatil tecrübeleri yaşatın

Çocuklar hepimizin geleceği. Onları daha aydınlık ve çağdaş bir geleceğe taşımak da biz yetişkinlerin ellerinde. Bu nedenle, onların daha çok gezip görebilmelerini, dolayısıyla daha fazla bilgiye sahip olmalarını sağlayabiliriz. Çocuklarımızın tatillerini en verimli şekilde geçirmeleri için onlara alternatifler sunmamızda fayda var. Daha önce görmedikleri yerleri keşfetmelerine izin vererek, onların ufkunu açarak, gelişimlerine katkıda bulunabiliriz. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, 23 Nisan kültür turları ile Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel tarihte, çocuğunuzu ülkemizdeki farklı kültürlerle tanıştırabilirsiniz. Tarihi ve coğrafi güzelliklerimizi keşfetmenin keyfini birlikte çıkarabilirsiniz.

Pek çok çocuk, yaşadığı şehrin dışındaki hayatları dijital ortamdan veya izlediği programlardan tanımaya çalışıyor. Ancak, gerçekte bu yerlerin çok daha güzel olduğunu onlara gösterebiliriz. Gölleri, dağları, denizleri, tarihi eserleri ve antik kentleri yerinde görmenin ayrıcalığını, çocuğunuza yaşatabilirsiniz. Gelin, 23 Nisan kültür turları seçenekleri ile çocuğunuzun gezmekten keyif alabileceği bazı yerlere birlikte göz atalım…

Doğal güzelliklerle çevrili bir Milli Mücadele şehri: Amasya

Karadeniz Bölgesi, yemyeşil bir bölge olarak çocuklara okullarda anlatılıyor. Ancak, Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Amasya, Cumhuriyet tarihine de damgasını vurmuş illerden biri. Milli Mücadele hikayelerinin hala anlatılageldiği, Yeşilırmak’ın kıyısı boyunca sıralanmış şirin evleri ve muhteşem doğasıyla Amasya, çocuklarınızın görsel hafızası için zengin kaynaklar sunuyor.

23 Nisan kültür turları ile çocuklarınıza unutulmaz tatil tecrübeleri yaşatın

Siz de tarihi bilgilerinizi çocuğunuzla birlikte tazeleyebilir, birlikte çektiğiniz fotoğraflarla ona güzel bir bilgi arşivi oluşturabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde hatırlamaya çalıştığı Milli Mücadele’ye dair bilgilere, sizin sayenizde görsel hafızasından ulaşabilir. Ayrıca, eski uygarlıklardan günümüze uzanan bir tarih yuvası olan Tokat ve Osmanlı Devleti’nin en önemli şehirlerinden Sivas’ı da tanıma fırsatı bulabileceğiniz, bu eğitici ve keyifli tatil tecrübesine, Amasya Tokat Sivas turu seçeneğiyle sahip olabilirsiniz.

Pamuk basamaklar üzerinde bir masallar diyarı: Pamukkale

Dünyada çok nadir bulunan özelliklere sahip, kaplıca suları ve karbonat minerallerinin oluşturduğu bir masal diyarına benzeyen Pamukkale, çocukların en çok keyif alacağı ve ilgisini çekeceği yerlerden biri. Çocuğunuzla birlikte travertenlerin üzerindeki kaplıca sularıyla dolu havuzlarda gezerken, onu bu bölgenin özellikleriyle ilgili bilgilendirebilir, onun bu bölgeyi keşfine şahit olabilirsiniz.

23 Nisan kültür turları ile çocuklarınıza unutulmaz tatil tecrübeleri yaşatın

Çocuğunuzun bu heyecanlı ve neşeli hali, birlikte geçirdiğiniz tatil anıları arasında çok özel bir yere sahip olacak. Burada çektiğiniz fotoğraflarda, onun meraklı bakışları, karşılaştığı bu yepyeni oluşum karşısında verdiği tepkiler, yavrunuzun çocukluk dönemine dair en tatlı ve özel kareleri olarak arşivinizdeki yerini alacak. Kuşadası, Didim ve daha pek çok doğal güzelliklerle örülü tatil destinasyonunu ziyaret edebileceğiniz Kuşadası Pamukkale turu seçeneğini siz de değerlendirin. Çocuğunuzla birlikte eğlenceli bir tatil tecrübesi yaşama fırsatını kaçırmayın.

Ağaçlar, göller ve hayvanların dostluk şarkılarını duyabileceğiniz bir yer: Yedigöller

Bolu’dan Zonguldak istikametine ilerlerken, Kırmızı Başlıklı Kız’ın büyük annesine yiyecek götürmek için çıktığı o macera dolu yolculuğun geçtiği ormana benzer bir ormanla karşılaşacaksınız. Yüksek ağaçların yapraklarıyla kaplı, ormanın içlerine doğru ilerleyen yollar boyunca, ağaçlar birbirlerine dallarını uzatan büyük bir arkadaş topluluğu gibi sizleri selamlayacak.

23 Nisan kültür turları ile çocuklarınıza unutulmaz tatil tecrübeleri yaşatın

Burası, çocuğunuzun hayal dünyasındaki ormanlardan çok farklı değil. Yedigöller, ağaçlar gibi göllerin ve burada özgürce yaşayan hayvanların da dostluk şarkıları söylediği bir masal karesini andırıyor. Birlikte etrafta dolaşan sincapları, doğal ortamlarında hayatlarını sürdüren geyikleri ve daha pek çok canlıyı yakından görmeniz mümkün. Çocuğunuz için en heyecan verici ve ilgi çekici tatil tecrübelerinizden biri olacak Beypazarı Göynük Yedigöller turu ile çocuğunuzla birlikte siz de çocukluk heyecanlarınızı yeniden yaşayacaksınız.

CoralTatil avantajlarıyla çıkacağınız 23 Nisan kültür turları seçeneklerini, uygun ödeme koşullarından yararlanabilmek için bir an önce değerlendirmeye başlayın. Çocuğunuzla birlikte bu özel tatil tecrübelerini yaşayabilmek için tüm 23 Nisan kültür turları alternatiflerini gözden geçirmeyi unutmayın.