1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu ile rüyalar gerçeğe dönüşüyor

Ege ve Marmara’nın muhteşem mavilikleriyle çevrili, şehirden ve kalabalıktan uzak, huzur dolu bir tatil, insana adeta bir rüya gibi geliyor. Ancak, tarihiyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerini büyüleyen Çanakkale, iki güzel adası Bozcaada ve Gökçeada’da sizlere bu alternatifi sunuyor. Eğer kendinizi bütün yılın çalışma temposundan dolayı yorgun hissediyorsanız, 1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu alternatifini değerlendirerek, kendinizi bu mavi yeşil büyünün etkisine teslim edebilirsiniz. Bozcaada ve Gökçeada’nın doğal güzelliklerini keşfetmek için daha fazla beklemeyin.

Üzüm bağları, muhteşem kumsalları ve geleneksel dokusunu koruyan eski Rum mahalleleriyle, Bozcaada ve Gökçeada, birer masal diyarını anımsatıyor. Şehirden biraz olsun uzaklaşmak ve doğanın sesini dinlemek isteyenlerin uğrak yerleri Bozcaada ve Gökçeada, sizlere unutulmaz bir tatilin kapılarını açıyor. Dilerseniz, gelin birlikte 1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu ile gezip görebileceğiniz yerlere şöyle bir göz atalım…

Rüzgar değirmenleri ve üzüm bağları diyarı Bozcaada

Çanakkale’nin üzüm gözlü kızı Bozcaada, rüzgar değirmenleriyle çevrili ve dolayısıyla rüzgar enerjisi üretimi yapan, doğa dostu insanların mutlu bir şekilde yaşadığı, güzeller güzeli bir ada. Bu adada rüzgar değirmenlerinin yanı sıra, üzüm bağları da adanın simgesi durumunda. Her yıl bağbozumu şenlikleri düzenlenen ve dünyaca ünlü şarapların üretim merkezi de olan Bozcaada, tüm bu özellikleriyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Siz de 1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turuna katılarak, üzüm bağları arasında romantik yürüyüşler yapabilir, rüzgar değirmenlerini ziyaret ederek, Bozcaada’nın ruhunuzu dinlendirecek havasını içinize çekebilirsiniz.

1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu ile rüyalar gerçeğe dönüşüyor

Ayrıca, Bozcaada’nın muhteşem kıyılarında vakit geçirmek de sizin için unutulmaz bir deneyim olacak. Büyüleyici maviliklere karşı, kıyıda uzanıp küçük balıkçı teknelerinin seslerine karışan dalga seslerini dinleyebilirsiniz. Amatör balıkçıların da sık sık ziyaret ettiği Bozcaada, hayallerinizden çok daha fazlasını görebileceğiniz bir yer. Muazzam kalesiyle ve eski evleriyle tarihin de canlı bir şekilde ayakta durduğu bu ada, hafızalarınıza kazınacak.

Rum köyleriyle çevrili bir masal adası Gökçeada

Zeytinli, Bademli, Dereköy ve Tepeköy gibi pek çok Rum köyüyle çevrili bir ada olan Gökçeada, eski mahalleleri ve göz kamaştıran sahilleriyle, sizi kendine hayran bırakacak bir diğer Çanakkale adası. Burada yaşayan Rum vatandaşların tarihi ve doğal güzelliklere sahip çıkarak, geçmişi günümüze taşımayı başararak, bu toprakları adeta cennetten bir köşe haline getirdiklerini siz de yakından görebilirsiniz. Tarihi dokusunu bozmamış pek çok ev ve tarihi yapıda saklı kalmış hikayeleri keşfetme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu ile rüyalar gerçeğe dönüşüyor

Tarihi dokunun günümüze kalan en canlı örneklerinden biri olan Kaleköy İskelesi, 1. Dünya Savaşı zamanlarından izler taşıyan, adanın eski tarihi yapılarından biri. Bir yerleşim birimi olan Kaleköy’de bulunan iskelenin tepesinde, bu bölgeye adını veren bir kale bulunuyor. Siz de bu tarihi yerleri gönlünüzce gezebilir, Gökçeada’ya dair hikayeleri yerinde dinleyebilirsiniz.

1 Mayıs Bozcaada Gökçeada turu kapsamında gezip görebileceğiniz yerler, elbette bu iki muhteşem adayla da sınırlı değil. Cunda Adası, Asos ve daha pek çok tarihi ve doğal güzellikler barındıran destinasyonları gezip görme fırsatı CoralTatil ile sizin elinizde. Kendinize bir iyilik yapın ve işlerinize biraz ara verin. Tüm bu güzellikler Ege ve Marmara suların birbirine karıştığı noktada sizleri bekliyor.